Kam v Praze vyrazit běhat 

Kam v Praze vyrazit běhat

Bydlíte v Praze a rádi chodíte běhat? Nevynechejte náš článek s tipy na nejhezčí místa v, která si užijete i jen na procházku. Samozřejmě s nezbytnou vůní Vltavy a hezkými výhledy na naše stověžaté hlavní město. 

Podél vody až na kraj Prahy 

Ať už budete v Praze jen na dovolené, nebo zde bydlíte, samozřejmě nesmíte vynechat běh podél Vltavy na náplavce. Začněte na Rašínově nábřeží, proběhněte se kolem Tančícího domu a zastavte u některé z lodí na náplavce na rychlou malinovku. Máte-li rádi kopečky, nevynechejte výběh po schodech nebo branou na Vyšehrad, zde vás zase čeká krásný a neotřelý výhled.  

Jste-li příznivcem delších běhů, pokračujte dále kolem Podolské vodárny na cyklostezce až do Braníka nebo Modřan, stále podél vody. Jen pozor, v horkých letních dnech a o víkendech je zde opravdu nátřesk. Až poběžíte zpátky zase k Výtoni, budete mít Pražský hrad jako na dlani.  

Bydlíte-li v Holešovicích nebo v nejužším centru Prahy, oceníte výběh do zeleně. Dejte si schody nahoru ke kyvadlu na Letnou, párkrát si ji oběhněte a odsud pak pokračujte malebnou zástavbou činžovních domů až do parku Stromovka s populárním rybníčkem uprostřed. Ze Stromovky můžete opět běžet podél vody a přes lávku až do Troji a zde se rozhodnout, zda budete po cyklostezce pokračovat dále podél Vltavy nebo navštívíte místní zvířátka.  

Přes Hvězdu na brusle 

Další kousek přírody uprostřed města na vás čeká v oboře Hvězda s proslulým letohrádkem jako centrem. Nezdá se to, ale obora je velmi rozlehlá a hravě zde naběháte hodně kilometrů. Výběh Hvězdou můžete opět spojit s dalším oblíbeným pražským parkem – Ladronkou. Zde si můžete v létě i zabruslit na kolečkových bruslích.