6 důvodů, proč je běh tím nejlepším sportem pro Vás

6 důvodů k běhu

Jen málokterý sport Vám dá tak osvobozující pocit, jako právě běh. Kromě toho nabízí také spoustu výhod oproti všem ostatním sportům. Důvodů proč začít se sportováním právě u běhu je proto hned několik.

1 Je to velmi praktický sport. Můžete začít kdekoliv se vám zalíbí – kolem domu, v parku, v lese, na pláži, na běžeckém pásu v posilovně, po schodech v bloku, nebo dokonce na parkovišti u hotelu, když jste třeba na cestách.

  1. Je to levný způsob sportování. Byť lze dnes zakoupit celou řadu pomůcek pro ty, kteří chtějí zlepšit svoji formu a začít sportovat jako profesionál a při tom zábavně a pohodlně, není třeba zbytečně utrácet. Stačí jen pár kvalitní sportovní obuvi, prodyšné ponožky, pohodlné kalhoty nebo tepláky a tričko, které každý jistě najde někde ve skříni.
  2. Sportovat nemusíte sami! Přibývá stále více a více skupin, které se běhu oddávají společně. Nesoutěží, neporovnávají se, prostě jen běží ve stejném tempu a sdílejí společnou radost ze sportu. Sport se tak stává symbolem společných akcí a výletů a není ani zdaleka tak únavnou procedurou na cestě za lepší kondicí, ale společenskou událostí.
  3. Běhání je nejlepším sportem pro kosti a klouby. Může pomoci udržet a dokonce zlepšit hustotu kostí a tím předcházet osteoporóze. Z tohoto důvodu se doporučuje zvláště ženám po menopauze, které jsou k osteoporóze obzvláště náchylné. Vybíráním správného povrchu a obuvi navíc můžete snížit zátěž pro kosti a klouby na maximum!
  4. Zlepšíte svoji sílu a koordinaci. Čím déle budete běh provozovat, tím více snížíte pravděpodobnost, že upadnete nebo ztratíte rovnováhu. Svaly stehen a lýtek podávají při běhu těžký výkon, což zvyšuje jejich sílu. Pokud změníme rytmus či styl běhu, učiníme tím jen další pobídky pro lepší vývoj všech pracujících svalů.

6. Odreagujete se. Při běhání můžete velmi často snadno zapomenout na všechny problémy v práci i doma. Často můžete také v průběhu rytmického běhu přijít na nejlepší řešení těchto problémů či na jiný nápad. Většině ovšem stačí jen to, že běhání, zejména v přírodě, krásně pročistí mysl.