Když se z interiéru stane džungle. Pomoct mohou pokojové rostliny

Když se z interiéru stane džungle. Pomoct mohou pokojové rostliny

Říkali jste si někdy, jak skvělé by to bylo, kdyby váš interiér vypadal jako jedna taková velká džungle? Sice jste nechtěli, aby se vám pokojovky plazily po nohách ke stolu nebo obepínaly úchytky na kuchyňskou linku, ale více živosti v této formě by se žádalo. Naštěstí nemusíte svůj nápad nerealizovat, stačí jenom vědět, jaké pokojové rostliny jsou k tomuto účelu jako stvořené.

Pnoucí pokojové rostliny jsou alfou a omegou

Pokud chcete ze svého příbytku udělat takovou moderní džungli, měli byste svou pozornost upnout na pnoucí pokojové rostliny. Ty jsou ve skutečnosti jak alfou, tak i omegou takového bydlení. I když je samozřejmě možné investovat do jiných typů pokojovek, pnoucí nejvíce splní vaše očekávání. Vždyť i reálně v džungli se přesně takové rostliny nachází, tak proč se od původního odchylovat.

Navíc jsou velmi často univerzální zapadají do interiérů s mírným světlem a báječně se hodí do jakékoli místnosti. Dokonce i do kuchyně, kde si máme obvykle dávat pozor na to, jakou pokojovku sem umísťujeme.

Starejte se o ně vědomě

Péče o pnoucí pokojové rostliny se příliš neliší od péče o pokojvky, které za pnoucí nepovažujeme. Je nutné k nim přistupovat stejně vědomě. Nesmíme je přelévat ani je vystavovat přímému sluníčku. V nejlepším případě sázíme na mírné osvětlení a nebojíme se rostlinu sem tam proříznout, abychom korigovali její tvar a také rozměry.

Jaké pnoucí pokojové rostliny se hodí do interiéru?

Pokud bychom měli být konkrétní a zmínit konkrétně druhy pokojovek, které se hodí do interiéru zařízeného jako džungle, musíme upnout svou pozornost na nenáročnou voskovku. Její listy se velmi efektivně tvarují do kruhu a vytváří se tím pádem velmi příjemná dekorace.

Šplhavnice je také dalším bodem na seznamu pnoucích pokojových rostlin. Miluje světlé stanoviště a nemá ráda chyby v zálivce. Podobně je na tom také fíkus, jehož stonky se dají velmi efektivně tvarovat.