Jak připravit svoji zahradu na nadcházející sezonu?

Jak připravit svoji zahradu na nadcházející sezonu?

Zahrada je místem, kde trávíte čas, relaxujete, bavíte se nebo slavíte narozeniny. Proto je důležité ji vyzdobit tak, abyste si pobyt v ní užili a cítili se v ní příjemně. Je to přitom snadné, pomůžeme vám, aby byla vaše zahrada bezchybná díky níže uvedeným nápadům na nejlepší zařízení a dekorace.

Pořiďte si zahradní nábytek, a to ve velkém množství. Kolem grilovacího prostoru budete muset postavit jeden nebo dva stoly a připravit je na přílohy, saláty a dipy. Pokud nechcete použít své nejlepší ubrusy, budou se vám hodit piknikové deky. Postavením stolů získáte nejen dostatek prostoru pro uspořádání grilovacího náčiní, ale také umožníte hostům, aby si sami pomohli talíři a příbory.

Jaký zvolit nábytek?

Existují různé inovativní nápady, ať už chcete vyzdobit předzahrádku nebo zadní část zahrady. S některými zahradními sestavami bude vypadat nádherně. Vzhledem k tomu, že se při grilování podává jídlo do ruky, nejsou stoly k sezení a jídlu naštěstí tolik potřeba, ale v ideálním případě budete potřebovat židli na každého hosta. Snažte se je rozmístit v malých skupinkách po zahradě a kolem všech volných stolů, které máte.

Pokud se vám podařilo sehnat stůl nebo dva pro hosty, je vždy příjemné mít na stole dekoraci. Krásně poslouží sklenice od marmelády naplněná čerstvými bylinkami nebo květinami z vaší zahrady, případně můžete děti přimět k malování na kameny a vytvořit tak roztomilé domácí dekorace na stůl. Pokud se vaše grilování pravděpodobně protáhne až do večera, jsou čajové svíčky levným způsobem, jak vytvořit světlo a dekoraci. Buď je rozptýlíte samostatně, nebo namalujete malé sklenice od marmelády, do kterých zapálené čajové svíčky umístíte a vytvoříte tak barevný středový prvek.

Osvětlení zahrady

I když už máte na zahradě stropní osvětlení nebo reflektory, použití dalších venkovních vílích světel nebo provazových LED světel vytvoří během letního večera skutečnou atmosféru večírku. Chcete-li ušetřit nákup dalších, oprašte venkovní vánoční osvětlení (pokud není tematické!) a zavěste je kolem plotu a na stromy. Proč si na zahradu nepřinést také několik zrcadel a nezavěsit je na plot a mříže? Ta budou dále odrážet světlo a hostům poskytnou iluzi většího prostoru.