Tři věci, kvůli kterým jsme ochotni si půjčit a zadlužit se

půjčky

Člověk by řekl, že s neustále rostoucími platy si začneme šetřit a nebudeme se zbytečně zadlužovat. Jenže opak je pravdou, není to tak, jak se to na první pohled zdálo. Díky rostoucím platům lidé spíše utrácí, mají najednou větší potřeby, které chtějí uspokojit. I přes stále se zvyšující platy roste také míra zadluženosti, jelikož lidé si opravdu půjčují na lecjakou hloupost. Několik hloupostí si dokonce zmíníme, abychom měli živou představu o tom, kvůli čemu jsme si ochotni půjčit a kvůli čemu jsme ochotni se zadlužit.

V současné době, kdy lidé potřebují mít všechno, se začíná přemýšlet, jak rychle sehnat peníze na to, na co nemáme a na co si nechceme šetřit. Když brouzdáme na internetu, vyběhne nám hned několik nabídek takzvaných nebankovních půjček, a právě to jsou odpovědi na naše otázky, a sice právě nebankovní instituce nám mohou poskytnout peníze na to, na co nejsme schopni si našetřit.

Při výběru nebankovních půjček volte ty, které jsou rychlé a online, což vám zaručí, že nebudete muset trávit hodiny na pobočkách bank, ale vše si vyřešíte z pohodlí domova. Nyní ale k těm konkrétním věcem, kvůli kterým jsme ochotni si vzít půjčku.

Značkové věci jsou to, po čem toužíme

Například jsme ochotni utratit i miliony za značkové věci, jenže kde miliony vzít? V bance. Naštěstí miliony se nerozdávají na potkání, v případě nebankovních půjček je možné si půjčit jen několik desítek tisíc korun, což je ostatně dostačující.

Elektronika, kterou mají všichni

Lidé se dnes nechávají zlákat tím, co mají ostatní, a tak si půjčují právě na to, co mají třeba jejich sousedé. Elektronika je něco, kvůli čemu jsme si ochotni vzít půjčku, jež nám bude život delší dobu stěžovat.

Chceme udělat radost druhým

Mnozí lidé ještě investují do věcí, kterými chtějí udělat radost druhým. Našim blízkým se však udělá radost i drobnostmi, kvůli blízkým si nepůjčujte, třeba konkrétní věci ani neocení.