Jak letos ušetřit za vánoční dárky?

vánoční dárky

Vánoční svátky se blíží, doslova nám ťukají na dveře, ale ještě, než je pozvete dál, se vydejte na vánoční nákupy. Zatímco někteří na to šli chytře a nakupovali dárky už od letošního léta, tudíž to nebyl takový zásah do peněženky, jiní samozřejmě čekají na poslední možné dny. Důvodem není to, že by měli k nakupování odpor, důvod je spíše takový, že nemají, za co vánoční dárky nakoupit. Mnozí lidé opravdu postrádají dostatek peněz, proto musí co nejdříve začít šetřit, aby měli aspoň pár tisíc na dárky pro své blízké.

Myslíte si, že našetřit během pár týdnů na vánoční nakupování je nemožné? Omyl! Stačí se držet několika pravidel. Důležité je, abyste ušetřili nějaké peníze do výplaty. V tom tkví úspěch. Pokud ušetříte nějaké peníze do výplaty, máte vyhráno.

Nakupujte s rozumem a také se seznamem

Vánoční čas opravdu svádí k tomu, abyste nakupovali. Jenže mnozí lidé místo toho, aby nakupovali pro své blízké, nakupují pro sebe, a to konkrétně jídlo. Jenže mnohdy kupujeme tolik zbytečností a tolik zbytečného jídla, které nám stejně brzy shnije nebo zplesniví.

Nejčastěji se necháváme zlákat slevami a slevovými nabídkami. Těm je nutné čelit, doporučujeme nakupovat se seznamem. Na seznamu bude jen to, co skutečně potřebujeme, a jen to si opravdu koupíme. S tímto stylem lze ušetřit i pět set korun za týden či více (nebudeme totiž kupovat sladkosti a jiné jídlo, které stejně nezkonzumujeme).

Mějte u sebe vždy hotovost

V ideálním případě si vymezte na týden jistou hotovost, kterou budete mít v peněžence. Nekupujte s pomocí kreditní nebo debetní karty. Pokud totiž budete s kartou nakupovat, je pravděpodobné, že utratíte mnohem více, než chcete. Pokud uvidíte hotovost a to, jak se ztenčuje v peněžence, budete se při nakupování krotit.

Dobře si spočítejte náklady, které budou hraniční na jeden týden. Tímto způsobem je možné ušetřit i několik tisíc korun a snadněji přežijete do výplaty.