Peníze! Co bychom měli o nich vědět

penize

Znalost finanční sféry je důležitá, i když nás peníze neudělaly, jsou jednou z životních nezbytností, a způsobují spoustu lidem nepříjemnosti a potíže. Ať už mají nouzi nebo přebytek. Každý z nás už slyšel mnoho rad a skvělých způsobů, jak být finančně nezávislý. Neutrácej! Nezadlužuj se! Šetřete! Nežijte nad své poměry! Rad je mnohem více, ale nepomohou vám zbohatnout. V první řadě pozorujte rozdíly ve způsobu myšlení střední třídy a vrchní vrstvy. Je dobré přijít na kloub tomu, jak přemýšlejí o penězích milionáři. Skvělá inspirace jak zbohatnout. Pozor na lidi ze střední třídy, přestože mají dobré nápady, a něco i o penězích vědí, pokud jde o vytváření bohatství, nemají o něm nejmenšího ponětí.

Staňte se posedlí úspěchem, ne penězi

A jak napsal Stendhal:  „Člověk nežije na zemi proto, aby nabyl bohatství, ale proto, aby nalezl štěstí.“ Mnohdy bohatým křivdíme, když o nich tvrdíme, že jsou posedlí penězi.  Většina z nich nejsou posedlí penězi, ale úspěchem a nabytý majetek je jen měřítko, zda dosáhli oprotiv ostatním svého cíle. Business je hra a jak mnozí hráči, tak i milionáři jsou závislí na vyhrávání. Další cenná rada pro vás! Dívejte se na peníze, jako na nevyčerpatelný zdroj.  Obyčejný člověk se honí za penězi, aby měl hezčí auto než soused. A proto dře od rána do noci, a to v neustálém strachu, že o vše přijde.  Bohatí vidí peníze jako nekonečný zdroj, a pokud je potřebují, snaží se použít svůj mozek na jejich vytvoření.

Je nutné vyřešit problém

Čím větší problém vyřešíte, tím více peněz vyděláte.  Kreativní myšlení je zlatý důl.  Je naprosto nutné jít na věc s logikou a bez emocí. Nesmíte ve spojení s penězi míchat logické myšlení s emocemi. Logika – momentálně nemám na ten drahý auťák.  Proto se zbytečně nezadlužíte. Emoce – o to usilovněji pracujete, abyste na to úžasné auto vydělali peníze.  Toužíte po úspěchu? Tak si zvykněte na nepohodlí.  Stát se milionářem není jednoduché a potřeba pohodlí může být devastující. Dále se vyplácí víra v samostatnost.

Každý občan žijící v tržní ekonomice má možnost stát se bohatým.  A vaše samostatnost je jediná cesta ke skutečné svobodě, finanční nebo jakékoli jiné.  Poslední rada! Nikdy se nepřestávejte učit! Vezměte své sebevzdělávání do vlastních rukou.