S pokladničkou se šetří lépe

S pokladničkou se šetří lépe

Pomalu, ale jistě nám začíná jaro. Toto období v sobě nese zvyšování teplot a očekávané probouzení přírody ze zimního spánku. Lidé začínají vytahovat své oblíbené kola, protože už je opět skvělý čas na to, abyste trávili svůj volný čas například právě jízdou na kole. Zbavíte se tak přebytečných kil, která jste nabrali přes vánoční svátky. Dejme si ruku na srdce, opět byly plné skvělého jídla, kterému nešlo odolat. Není se čemu divit, že váha nyní ukazuje o něco vyšší číslo, než tomu bylo na konci listopadu.

Jaro je ale také skvělým začátkem na šetření. Letní měsíce jsou totiž tady cobydup, proto je dobré, začít si odkládat na dovolenou. Chcete ji přece strávit u moře nikoliv někde na Šumavě. Luxusní zahraniční dovolené ale něco stojí. Šetření se řadí k těm nejtěžším úkolům, protože věcí, za něž můžeme denně utratit velké sumy, je spousta. Nejlépe se ovšem šetří s pokladničkou. Nemusí vám být pět nebo deset let, vždy je skvělou volbou. Na peníze nevidíte, nemůžete je tedy hned utratit.

Jak správně na šetření?

Pokud si pořídíte svůj sejf nebo pokladničku, začněte ihned se šetřením. Nejdříve si stanovte například týdenní rozpočet na nákup potravin. Lidé jsou totiž (podle nejnovějších průzkumů) schopni měsíčně utratit na jednoho až tři tisíce korun za potraviny. Zkuste to snížit alespoň na polovinu. Pokud neutratíte všechny peníze, vložte si je do pokladničky. S udržením budgetu vám pomůže třeba seznam, kterým se zkrátka budete řídit. Nevybočujte z něj a držte se toho, co máte napsáno.

Náklady na domácnost lehce snížíte například výměnou normálních žárovek za ty úsporné. Dále častěji kontrolujte své spotřebiče, abyste předešli možným poruchám a následně vysokým poplatkům za opravu. Taky se začněte spíše sprchovat, než koupat. Koupání je sice více relaxační, ale sprchování je podstatně levnější.