Pěnové matrace zajistí komfortní spánek

Pěnové matrace zajistí komfortní spánek

Spánkem strávíme nemalou část svého života. Kvalita spánku ovlivňuje naši vitalitu i zdraví. Co člověk, to jiné požadavky a preference. Jedna rada se ale hodí všem, nepodceňujte výběr matrace, vybíráte si svůj spánkový komfort. Existuje několik typů matrací,  nichž nejoblíbenější jsou pěnové matrace. Jejich vlastnosti se liší podle druhu použité pěny. 

Matrace s paměťovou pěnou

Pěnové matrace z moderních materiálů dokonale kopírují vaše tělo. To je jedna z vynikajících vlastností paměťové neboli líné pěny, která se pod vlivem tělesného tepla přizpůsobuje stavbě těla. Standardem v dnešní době jsou již sendvičové matrace, jednotlivé části pěny jsou obvykle tvarované a zapadají do sebe. 

Navíc tyto sendvičové pěnové matrace mají často tu dobrou vlastnost, že je jedna strana tužší. Můžete si tak vybrat podle svých potřeb a aktuálního zdravotního stavu stranu, která vám bude vyhovovat. Paměťovou pěnu pro její vlastnosti často využívají výrobci ortopedických matrací.

Matrace z dalších druhů pěny

Každý materiál má svoje výhody. Klasická polyuretanová pěna, tzv. PUR pěna (nebo chcete-li molitan), je vhodná pro alergiky. Matrace z této pěny je měkčí, kombinací více vrstev získává matrace různou tvrdost. Matrace z PUR pěny je cenově dostupnější než matrace z modernějších materiálů. 

Dalším typem jsou matrace ze studené pěny. Matrace není chladnější, ale vyrábí se za nižších teplot než klasická molitanová pěna. Výrobci tento druh řadí do kategorie středně tuhých až tuhých matrací. 

Rady a tipy pro výběr pěnové matrace

Důležitou roli při výběru kvalitní matrace hraje hmotnost spáče. Vybírejte si matraci tak, aby její nosnost byla vždy o něco vyšší, než je aktuální vaše hmotnost. Čím více vážíte, tím by pěna v matraci měla být hutnější. Vhodný materiál vám poradí ve specializované prodejně. Při výběru věnujte pozornost také prodyšnosti, matrace by měla dobře odvádět tělesnou vlhkost.