Nábytkové úchytky do každé místnosti domu. Kde najdou uplatnění především?

Nábytkové úchytky do každé místnosti domu. Kde najdou uplatnění především?

Úchytky – ano nebo ne? Téma, které se probírá v nejedné rodině. Módní trendy totiž jednu dobu mluví tak, podruhé zase onak. Pojďme se proto na tento bytový doplněk podívat trochu objektivněji. 

Ve skutečnosti mají úchytkové profily, úchytky i madla v domácnosti své čestné místo. Využití najdou prakticky ve všech místnostech domu. Za jejich praktickou stránku budete rádi jak v kuchyních, tak v obývacích pokojích nebo v dětských královstvích. 

Do kuchyně patří ty, co se dobře udržují

Kuchyňský kout je srdcem celého domu. Jelikož skříňky otvíráte prakticky denně, oceníte úchytky, které zamezí věčně ušpiněným kusům nábytku. Otisky prstů vás najednou nebudou trápit. I když je pravdou, že při každotýdenním úklidu i úchytky alespoň trochu opucujte. 

Při výběru úchytek do tohoto koutu domácnosti se vyplatí vsadit na kov. Dřevěné se totiž tak dobře neudržují jako ty kovové, navíc skvěle odolávají vlhkosti, které se dřevo bohužel dříve nebo později podrobí. 

Do koupelen také patří kovové modely

Stejně tak je to v koupelnách. Zde sice nemusíme hledět na úchytky po stránce jejich údržby, ale spíše se musíme dívat na odolnost. V této relaxační místnosti v domě se totiž drží vlhkost daleko větší než v jiných zákoutích příbytku. Dřevo je tedy opět krokem stranou, jelikož vlhkosti neumí dlouhodobě čelit. Pakliže se chcete vyvarovat jeho navlhnutí, do koupelny si dřevěné modely raději nepořizujte. 

Do dětských pokojů patří koženkové alternativy

Své místo si najdou úchytky i v dětských pokojích. Abyste však předcházeli bolestivým úrazům, upřednostněte koženkové alternativy před ostatními. Jsou měkké na dotek a při pádu nezpůsobí dítěti takový úraz jako například kovové alternativy s ostrými hranami. 

Koženkové verze si sice nedrží pevný tvar, ale to je na nich právě to atraktivní. Hezky zapadnou i do ložnic pro dospělé.