Nábytek i v předsíni. Jak ho vybrat? 

Nábytek i v předsíni. Jak ho vybrat?

Umíte si představit, že byste po příchodu domů nenarazili v předsíni na nějaký nábytek? Nábytek je v této části domu naprosto samozřejmostí. Mluvíme přece jenom velmi praktické části domu, kde se schovávají bundy, čepice, šály, ale také boty. Jinými slovy zde potřebujeme mít dostatek místa a prostoru na to, abychom všechny věci řádně uskladnili. Velkou vychytávkou je bezesporu vestavěná skříň, která v domácnosti zůstává, i když zrovna investujeme do rapidní rekonstrukci bytu

Co všechno patří do předsíně? 

Ještě předtím, než se pustíte do výběru nábytku v kuchyni si musíte ujasnit, co všechno vlastně patří do kuchyně. Jednou z nejvíce nepostradatelných věcí je botník. Měl by být dostatečně velký, ale také dostatečně prostorný na to, abyste do něj schovali jakkoli vysoké a jakkoli prostorné boty. Samozřejmě by měl pojmout vždycky alespoň dvě sezony – boty na období jara a léta a podzimu a zimy.  

Kromě botníku patří do předsíně také lavice, která může sloužit nejen jako odkládací prostor, ale také jako místo, kde si můžete při nazouvání bot sednout. Nezapomínáme ani na zrcadlo a samozřejmě velkou předsíňovou skříň, která může být i vestavěná.  

Královnou každé předsíně se stává? 

Zmiňovaná skříň je bezesporu královnou každé předsíně. Nemusí se vždy jednat o elegantní kousek, může svým stylem zapadnout do stylu předsíně, který může být jinak industriální nebo vintage. V každém případě platí, že by měla být dostatečně velká, prostorná, v nejlepším případě rohová, abyste dobře nakládali s místem.  

Pokud se bude jednat o skříň se zrcadlem, je to pro vás výhodné. Nebudete muset utrácet za dvě věci najednou, ale pořídíte si vlastně řešení 2v1. Pokud na zrcadlo nezapomenete, opticky tím zvětšíte prostor předsíně. Když bude navíc osázené například LED pásky, uvidíte na sebe prakticky kdykoliv, co projdete kolem.