Dopady aktuální těžké situace na zdraví člověka 

Dopady aktuální těžké situace na zdraví člověka

Současná situace je těžká pro mnoho lidí. Ti, kteří již dříve bojovali s financemi se v současné době ocitají v situaci, že neví, co dál. Náklady na bydlení prudce stoupli, ať už mluvíme o energiích nebo třeba cenách potravin. Na hypotéku v současné době už dosáhne jenom ten, kdo je velmi dobře zajištěn a zdá se, že život v nájmu se stane běžnou součástí našeho života. Není divu, že spousta lidí pociťuje úzkosti a deprese, a to dlouhodobě. To může způsobit mnohé další zdravotní problémy. 

Nespavost 

Pokud máte silné obavy o svou budoucnost nebo o budoucnost svých dětí, pak na své problémy budete myslet pravidelně v průběhu celého dne. Úzkosti vás zaplavují zejména před spánkem. Nedaří se vám vypnout a spánek se vám vyhýbá. To vede jen k tomu, že druhý den budete unavení a nemusíte podávat potřebné výkony v práci. A tak hrozí, že dostanete výpověď a ocitáte se v začarovaném kruhu starostí. 

Nebezpečné závislosti 

Když musíte neustále myslet na svůj problém, je to vyčerpávající. A tak si dáte skleničku, která vám pomůže alespoň na chvilku vypnout, nebo dokonce usnout. Nakonec už bez své skleničky před spaním neusnete. Toto je bohužel velmi nešťastný způsob. Přesně takto vzniká závislost na alkoholu, které není jednoduché se zbavit. Léčba závislosti na alkoholu tak může být dalším problémem, který bude osoba řešit. 

Zažívací potíže 

Zažívací potíže se mohou vyskytnout v různých podobách. A to například tak, že osoba, která je pod stresem, přestane jíst nebo se naopak začne přejídat. Taktéž bolesti a křeče v břiše jsou docela běžné u osoby, která je dlouhodobě obětí deprese a úzkosti. Bolesti břicha se mohou vyskytovat zdánlivě bezdůvodně: nesnědli jste nic zvláštního, prošlého či zkaženého. Dalším projevem zažívacích potíží v důsledku stresu může být také plynatost. Tyto problémy se dají vyřešit pouze tím, že odstraníte jejich příčinu, tudíž že se zbavíte stresu.