Levná rodinná dovolená v okolí slovenských termálů

termaly

Liptov je jeden z nejkrásnějších a turisticky nejzajímavějších regionů Slovenska. Region je známý pro své rozsáhlé lesy, kyselky, minerální prameny a léčebné lázně. Na Liptově žil také známý slovenský zbojník Juraj Jánošík, kterého v roce 1713 chytili ve Valašskej Dubovej. Na tomto místě se dnes nachází Jánošíkova koliba, kde můžete vyzkoušet tradiční slovenskou kuchyni.

Turisticky oblíbeným městem je Liptovský Mikuláš, který si, díky své kráse a rozmanitosti, zamilují dospělí i děti. Za návštěvu rozhodně stojí unikátní ZOO Kontakt. Tato ZOO byla vůbec první na Slovensku, kde je dotýkání zvířat povoleno. Potkáte zde medvídky, lišky, lvy, tygra nebo pumu. Prohlídka je spojena i s výkladem o životě zvířat a radami, jak se k nim chovat. ZOO se nachází v blízkosti Aquaparku Tatralandia. Milovníci adrenalinu by měli navštívit Hurricane Factory Tatralandia. Hurricane Factory Tatralandia je jediný aerodynamický tunel na Slovensku a v širším okolí. Jedná se o místo, které Vám poskytne stejný pocit jako při volném pádu – tady však budete v bezpečí pod dohledem instruktora.

Pokud se rádi dozvíte něco z historie zábavnou formou, můžete navštívit Archeoskanzen Havránok, který se nachází nedaleko Liptovského Mikuláše. Archeoskanzen Havránok je keltský a středověký skanzen s ukázkami obydlí, systémem opevnění, obětištěm a středověkým hrádkem. Na břehu přehrady Liptovská Mara se nachází původní věž kostela Panny Marie, která pochází z 12. století.

Co třeba Bešeňová?

Jen několik kilometrů od Archeoskanzenu Havránok se nachází termální koupaliště Gino Paradise Bešeňová, kde se určitě vyplatí zůstat minimálně dva dny. Jedná se o hodně vyhledávanou lokalitu v okolní Bešeňové a proto je důležité zjistit dostupnost volného ubytování, případně využít nedalekého ubytování v apartmánech Polónyi. Apartmány jsou vzdálené jen 2 km od Gino Paradise Bešeňová a nabízí ubytování ve třílůžkových a čtyřlůžkových apartmánech. K pobytu máte navíc možnost zakoupit vstupenky do Gino Paradise Bešeňová a do Tatralandie za zvýhodněnou cenu. 6 kilometrů od Bešeňové leží Lúčianský vodopád, který je jako jeden z 5 významných slovenských vodopádů prohlášených za národní přírodní památku. Je 12 m vysoký a padá do malého jezírka. Raritou je i to, že se nachází uprostřed lázeňské obce Lúčky.

Pouhé 4 km od Gino Paradise Bešeňová leží obec Partizánská Lupča, kde se nachází apartmány Jarmila. Apartmánový dům nabízí ubytování ve třech plně vybavených apartmánech. Pokud dáváte přednost ubytování v rodinném penzionu se snídaní, nepochybně budete spokojeni v Penzionu Šindlery. Ten nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Další oblíbenou možností ubytování v Patrizánské Lupči je Hotel Harmonia nabízející ubytování ve dvoulůžkových pokojích s přistýlkou. V ceně pobytu je také snídaně formou bufetu a je možno dokoupit i večeře.  Pouhých 20 km od Partizánské Lupči se nachází oblíbený aquapark Tatralandia, kde si zábavu užijí jak děti tak dospělí. V Tatralandii je 11 termálních bazénů, 23 tobogánů a 2 karibské bazény. Pokud se rozhodnete z Partizánské Lupči vyrazit do Tatralandie tak si udělejte malou zastávku v obci Svätý Kríž. Zde se totiž nachází stejnojmenný dřevěný kostel, který patří k největším svého druhu v Evropě. Do Svätého kríže byl přemístěn v roce 1974 z obce Paludza, která je dnes zatopená přehradou Liptovská Mara. Kostel je unikátní nejen svou architekturou, ale i kapacitou – najednou pojme až 6 000 lidí.