Která matrace je nejlepší?

Která matrace je nejlepší?

Rozhodli jste se vyměnit starou matraci za novou? Chcete konečně investovat do kvalitního spánku? Matrace jsou rozhodně investicí, které nebudete litovat. Kvalitní spánek je totiž pro člověka velice důležitý, o tom ostatně není sporu. Člověk, který je vyspaný, je daleko produktivnější, veselejší, spokojenější. Na druhou stranu člověk nevyspaný je neefektivní, neproduktivní, negativní na své okolí. Doporučujeme tedy do matrace rozhodně investovat, pokud cítíte, že nespíte na té pravé. Jenže která je pro vás ta pravá?

Matraci je třeba vybírat podle několika kritérií. Brát v potaz musíte polohu, v jaké spíte. Také musíte brát v potaz i to, kolik vážíte nebo na jakých roštech bude matrace umístěná. To vše. hraje roli při výběru matrace. 

V současné době se můžete setkat s celou řadou matrací, najdete na trhu například taštičkové matrace, ortopedické matrace nebo třeba pěnové matrace. Seznamme se s těmi nejznámějšími, které jsou doktory doporučované a odborníky označovány za nejlepší. 

Pěnové matrace jsou lehké a přizpůsobí se tělu

Pokud vás trápí bolesti zad nebo chcete naopak bolestem zad předcházet, měli byste investovat do pěnových matrací. Pěnové matrace jsou doporučovány hlavně lékaři, ovšem je třeba dodat, že nejsou určené pro lidi s nadváhou. K dostání jsou dnes za velice výhodné ceny, opravdu dokonale se přizpůsobují člověku. 

Samozřejmě pěnové matrace mají celou řadu dalších výhod. Například jsou prodyšné a vzdušné, velice dobře odvádí vlhkost. 

Latexové materiály jsou také řazeny k nejlepším

Pěnové matrace nejsou jediné matrace, které jsou označovány za nejlepší. K nejlepším matracím podle odborníků patří také latexové matrace, které se zároveň řadí k luxusnějšímu zboží. Latexové matrace se pyšní hlavně svou silnou elasticitou, perfektně podpírají tělo. Jsou navíc dokonale prodyšné a mají dlouhou životnost. Ostatně je v nich obsažen latex a ten sám o sobě vydrží dlouhá léta.