Proč se může stát pořízení levné domácí infrasauny vaší noční můrou?

infrasauny

Přemýšleli jste o tom, co je největší výhoda infrasauny? Většinou člověka napadne léčivé infrazáření nebo možnost používat infrasaunu hned po zapnutí bez nutnosti rozehřívání předem. Jenže ani jednu z těchto výhod u levné infrasauny ve skutečnosti nenajdete. Víte proč?

Léčí infrazáření nebo neléčí?

Infrazáření je přírodní tepelné záření, které není lidským okem viditelné. Fyzikálně se jedná o přenos tepelné energie na různé i vzdálené povrchy bez zahřátí okolního vzduchu. V přírodě infrazáření produkuje slunce.

Infrazáření známe 3 druhy:

  • IR-A krátké vlny, které pronikají hluboko do těla a mají největší léčivé účinky
  • IR-B střední vlny pronikají jen mělce do podkoží, ale stále mají léčivé účinky
  • IR-C dlouhé vlny ohřívají jen svrchní kůži, jde jen o obyčejné prohřívání

Zdrojem tepla v infrasauně jsou infrazářiče. Problém je v tom, že levné domácí infrasauny používají levné infrazářiče, které umí produkovat jen infrazáření typu C, nebo v lepším případě i typ B. A ty mají léčivé účinky minimální.

Jen kvalitní infrazářiče produkují celé spektrum infrazáření, tj. i typ A, který proniká hluboko do těla a má největší léčivé účinky. Pokud tedy nechcete mít doma místo sauny jen obyčejnou prohřívárnu, na infrazářičích byste neměli šetřit.

Ty nejlepší infrazářiče, jejichž záření je nejpodobnější opravdickému sluníčku, najdete pod obchodním označením Vitae. A jejich léčivé účinky jsou prokazatelně největší.

infrasauny

Cvak! A je teplo! Anebo není?

To, že výrobce infrasauny do bytu šetřil na nesprávném místě, poznáte také velmi snadno tímto jednoduchým slepým testem. A nemusíte se ani dívat na typ použitých infrazářičů.

Když se infrasauna zapne, zkuste si do ní hned sednout:

  • cítíte výrazné teplo hned?
  • nebo to trvá několik minut?

V prvním případě existuje šance, že výrobce použil některý z kvalitních typů infrazářičů, které dosáhnou plného výkonu hned po zapnutí. Nejčastěji se opět setkáte s označením Vitae.

Pokud si sednete a teplo necítíte nebo se zvyšuje velmi pomalu, budou použité levné zářiče. Může trvat i několik minut, než ucítíte teplo, zářiče dosáhnou maximálního výkonu a infrasauna bude připravená k použití.

A mezitím se bude váš elektroměr točit zbytečně. Spočítejte si, která varianta je pro vaši peněženku výhodnější.

infrasauny

Infrasauna na míru, to nejsou jen infrazářiče

Rozdíl v ceně u infrasauny poznáte i na použitém dřevu a jeho zpracování, na pantech dveří i na dveřích samotných. Když budete pozorní, rozdílů napočítáte opravdu hodně. Třeba v délce záruky.

Největší výhoda se ale skrývá v rozsáhlých možnostech infrasauny na míru – nemusíte se omezovat rozměry a řešením typizované kabiny. Naopak: schopný výrobce vám vyjde vstříc a vyrobí vám infrasaunu, která bude přesně pasovat do vašeho výklenku ve zdi i do vašeho interiéru.

Abyste měli možnost srovnání a načerpali inspiraci, zastavte se nezávazně v našem saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi. Infrasauny a finské sauny si budete moci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Nevybírejte jen podle obrázků!

 

www.saunasystem.cz