Proč si pořídit vířivku? Může vám přinést mnohé zdravotní účinky

Proč si pořídit vířivku? Může vám přinést mnohé zdravotní účinky

Mít doma vlastní vířivku je snem mnohých lidí. Kdo by si nechtěl připomenout wellness pobyty pro dva, které jste strávili se svou láskou? Vířivka může přinést celou řadu zdravotních přínosů, pro které se vyplatí vlastnit ji. Jedná se o poměrně vysokou investici, kterou je zapotřebí si pořádně rozmyslet. Jaké jsou výhody vířivky?

Hned trojí účinek

Vířivky jsou často součástí privátní wellness. Důvodem je to, že se jedná o oblíbenou proceduru pro páry, které netouží po dalších očích navíc. Vířivku řadíme do hydroterapie, čili do léčby teplou vodou. To znamená, že jsme vystaveni hned třem příznivým účinkům: teplo, vztlak a masáž. Vířivka tedy může prospět nejenom pro relaxaci, ale také pro zdraví člověka. 

Proti stresu a pro lepší spánek

Vířivka má v první řadě relaxační účinky. Masáž stimuluje k uvolňování endorfinů, hormonů štěstí, v těle, což vede k pocitům radosti a spokojenosti. Díky tomu se vám může podařit snížit hladinu stresu. Trysky vířivky navíc rozšiřují krevní cévy, což je mimo jiné prospěšné proti bolestem hlavy. Snížení hladiny stresu je účinným faktorem pro dosažení lepšího spánku.

Uvolnění svalů a kloubů

Teplo a masáž jsou účinné také pro bolestivé svaly a klouby. Ty se totiž uvolní. Vířivka je prospěšná také v případě zraněných svalů, protože zvyšuje průtok krve do poraněné oblasti. Navíc přináší živiny, které pomáhají opravit poškození. Z tohoto důvodu vířivku často využívají starší lidé, ale také pacienti trpící artritidou. 

Proti vážným onemocněním

Vířivka je účinná zejména při onemocnění svalů a kloubů. Pomáhá tedy například lidem se zánětem šlach, trpícími na karpální tunely, skoliózu, roztroušenou sklerózu či dětskou mozkovou obrnu. Vodoléčba prostřednictvím teplé vody uvolňuje svaly, snižuje krevní tlak, uvolňuje bolavé klouby a pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi a tělesnou hmotnost.