Klasické vitríny ještě nenahradily LED panely

Klasické vitríny ještě nenahradily LED panely

Jen málokterý interiér je natolik strohý, aby se v něm nenašel ani jeden upomínkový předmět, dekorace nebo lahev archivního alkoholu. A právě proto se vitríny vrací do módy – i v moderních domácnostech. 

Prosklené výstavní vitríny už dávno nejsou jen masivním a nepraktickým kusem nábytku, ve kterém roky nehnutě leží porcelánová sada po babičce. Jenže dnešní vitríny mají promyšlený design, dají se zavěsit na zeď a vyrábí se z lehčích a přesto velmi odolných materiálů. Jedná se o velmi univerzální kus nábytku, který vynikne v každé domácnosti, ať už se nese ve striktně moderním duchu, boho stylu nebo oblíbeném skandinávském designu. 

Co do vitríny dát? 

Hlavním účelem vitríny je vystavit na odiv předměty uvnitř. Jaké to budou, to už je zcela na vás. Mohou to být malé dárkové předměty a dekorace, které jste postupem času nashromáždili, nebo třeba suvenýry a fotografie z dovolené. Pokud patříte mezi vášnivé sběratele, může pojmout vaše cenné exponáty. Skvěle budou vypadat i drahé lahve alkoholu v kombinaci s broušenými skleničkami. 

Využití najde vitrína i v kuchyni, a to právě na již zmíněný slavnostní servis. Do případných zásuvek pak můžete naskládat prostírání. Pokud zvolíte vitrínu s dřevěnými policemi, může se z ní v obývacím pokoji stát originální knihovna s vašimi nejvzácnějšími kousky. Když vitrínu doplníte LED osvětlením, výsledný efekt bude ještě estetičtější. 

Proč si vitrínu vlastně pořizovat? 

Klasické police, otevřené skříně nebo komody předměty neochrání před poškozením ani před prachem. Zejména pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, může být volné vystavení křehkých a skleněných předmětů velmi nebezpečné. Navíc pokud v domácnosti žijí alergici, usazování prachu jim může působit velké obtíže. Naproti tomu ve vitríně jsou předměty dokonale chráněné, a přitom stále na očích, a jejich veškerá údržba spočívá v občasném přeleštění skleněných ploch.