Rybářská sezona zahájena, což znamená jediné – je čas vyrazit na ryby! Zabalte si proto návnady na kapry, krmná boiles a tygří ořech a snažte se chytit toho největšího kapra, jakého jste kdy chytili. Jenže kde svůj hon začít? Česká republika je naštěstí plná rybníků, jezer a řek, kam se můžete vydat. Abyste však neztráceli čas, vybrali jsme pro vás ty nejatraktivnější z nich, respektive jsme vypíchli, jak by taková ideální voda pro lov kaprů měla vypadat.
Pro říční kapry na vracáky
Lov kaprů je velmi uklidňující a zároveň zábavná disciplína, která prakticky každého pohltí. Čemuž se nelze divit. Je to kombinace adrenalinu, nutné dávky trpělivost i pocitu zadostiučinění, pokud se podaří kapra skutečně chytit.
Jestliže jsou vaším cílem říční kapři, zamiřte na vracáky. Jedná se o vodní tok, ve kterém se voda točí. Takzvaný vracák vzniká tak, že zde dochází k výrazné změně hloubky. Voda se mnohdy až zuřivě točí v kruhu, což rybám slibuje (paradoxně) trochu klidu.
Vzhůru pod mosty
Atraktivní destinací, které se shlukují kapři, jsou i mosty nebo jim podobné vodní stavby. Tato místa obvykle zasahují i do samotné řeky, což znamená, že se zde voda láme. Tím se mění i charakter vodního toku a vzniká zde místo, kde budou ryby pravděpodobně hledat i něco dobrého k snědku.
Nemusíte se vůbec obávat ani mostů, jež sídlí v rušnějších částech města. Jen se tedy snažte místo pravidelně měnit, kapři mají tendenci si na toto místo zvykat.
Zatopená hráz? Vzhůru k ní!
Stejně atraktivním místem pro lov kaprů je také každá jedna zatopená hráz. Když se navíc najdou předměty, které jsou zde potopené, je to hotový zlatý důl pro kapry. A toho sami můžete využít.
Zatopená hráz plná potopených předmětů je navíc také místem, kde velmi často dochází ke změně proudu nebo ke změně vodního toku. A, jak už víme, právě zde sídlí kapři nejraději.