Jdou káva a sport k sobě?

Jdou káva a sport k sobě?

Sportování si nachází cestu do života mnoha lidí. A důvodů je rovnou několik. Zatímco někdo chce zhubnout posledních pár kilogramů, jiný se chce ve svém těle cítit dobře. Oblékají proto tričko na cvičení, pohodlné legíny, které hezky kopírují každý krok, a pouští se do fyzické aktivity. Poté si místo proteinu dopřávají kávu, ale po upití čtvrtého doušku si říkají, jestli vůbec dělají dobře. Je káva při sportování dobrá? Jdou vůbec káva a sport k sobě?

Káva je vhodná při mnoha sportovních aktivitách

Není tajemstvím, že s kávou se to nesmí přehánět, protože zvyšuje krevní tlak. Nikde se však nepíše, že byste s ní během sportování museli šetřit ještě víc, než s ní běžně šetříte. Dokonce se při mnoha sportovních aktivitách doporučuje. Může totiž skvěle nastartovat organismus před tréninkem, ať už je šálek menší nebo větší. 

Káva je podle mnohých vhodná hlavně u vytrvalostních výkonů, před kterými se člověk potřebuje opravdu dobře rozehřát a připravit. Těmito vytrvalostními výkony se myslí především běh, cyklistika, také jogging. 

Lepší využívání tukových polštářů

Oblíbený kofeinový nápoj, který si většinou připravujeme už těsně po probuzení, má celou řadu benefitů. V souvislosti se sportováním však stojí za zmínku především to, že má schopnost zvýšit spalování tuků v organismu, a to až o patnáct procent. To vede k celkovému napomáhání tělu k lepšímu využívání tukových polštářů při sportu.

Kvalita na prvním místě

Je ale důležité sázet na skutečně kvalitní kávu. Aby se kofeinový nápoj opravdu ke sportu hodil, sledujte samotná kávová zrna a také čerstvost jejich namletí. Vyvarujte se hlavně alternativám, které jsou postiženy pesticidy. Tímto problémem trpí hlavně předem dlouho namleté kávy, které lze dokonce označit za zkažené.