Jak pečovat o vonné svíčky?

Jak pečovat o vonné svíčky?

Máte doma vonné svíčky Candle-Lite nebo Terrace Jar? Ať už jsou velké nebo oválného tvaru, aby vám co nejdéle vydržely, je dobré o ně správně pečovat. Z posledních průzkumů vyplývá, že popularita vonných svíček enormně roste. Lidé si zkrátka chtějí vykouzlit příjemnou a útulnou atmosféru ve svém domově, s čímž jim svíčky pomáhají. Pojďme si proto prozradit, jak o vonné svíčky pečovat. 

Kvalitní svíčka je základ

Než si však vonnou vyvolenou vezmete domů, řádně koupi zvažte. Většina lidí má totiž tendenci sáhnout po nekvalitních alternativách, protože jsou zkrátka levnější. Jenže takové verze se nepyšní ani nulovou škodlivostí, ani dlouhou životností. 

Ne nadarmo se zkrátka říká, že kvalitní svíčka je základ. Pokud jí navíc budete věnovat onu péči, nejen, že dojde ke zlepšení její intenzity či doby hoření.

Zásady, jak pečovat o vonné svíčky

Svíčka se vždycky nechává hořet dostatečně dlouho

Prvním pravidlem, jak o svíčky pečovat je, že je necháte hořet dostatečně dlouhou dobu. Tím myslíme dvě až tři hodiny. Jen tak bude zajištěno rovnoměrné rozpouštění vosku a předejde se vytváření nehezkého tunelu, s nímž se potýká většina majitelů vonných dekorací.

Knoty zařezáváme

Ještě než se ale rozhodnete zapálit svíčku, je důležité její knot sestřihnout nebo zaříznout. I tento krok je opodstatněný. Vyvarujete se jedné věci, a sice tomu, že nádoba nehezky zčerná a že bude svíčka zbytečně doutnat. 

Jen si tedy dávejte pozor, abyste knot neutrhli příliš blízko vosku a aby se vám tedy podařilo svíčku bezproblémově zapálit.

Nenecháváme hořet svíčku až do konce

Aby byla zajištěna především vaše bezpečnost, je klíčové nenechávat svíčku hořet až do konce. Zpravidla se nechává půl až jeden centimetr nade dnem, čímž se zamezuje prasknutí sklenice nebo shoření ingrediencí nacházejících se pod voskem.