Jak naše tělo volá o pomoc?

Jak naše tělo volá o pomoc?

Neustále slýcháme ze všech stran, jak bychom měli o své tělo pečovat, jak je důležité se o své tělo starat. Zatímco někteří si to opravdu berou k srdci, jiným je jejich tělo bohužel doslova ukradené. A právě tito lidé na to doplatí. Člověk by měl své tělo neustále poslouchat, protože jeho tělo nejlépe ví, co chce a co potřebuje. Přepínání se nebo zbytečné namáhání se může mít opravdu tragické účinky. A tak raději naslouchejme svému tělu a sledujme jednotlivé signály, kterými tělo volá o pomoc.  

Jelikož tělo nedokáže mluvit, musíme ho sami vnímat. Proto dejte na pocity a svou intuici. Tělo oznamuje dopředu příznaky blížící se nemoci, dělá to za pomocí signálů, které je třeba registrovat. Prozraďme si proto některé signály, kterými tělo doslova prosí i pomoc.  

Otoky  

K prvním příznakům blížící se nemoci patří rozhodně otoky končetin. Tímto tělo vzkazuje, že s ním není něco v pořádku. Třeba na takovou rakovinu plic však nepoukazují jenom otoky končetin, ale také otoky na obličeji, na pažích nebo otoky v horních částech hrudníku. Důvodem těchto otoků je tlačící nádor na žílu, která následovně blokuje průtok krve na zmiňovaných místech, kde vznikají otoky.  

Poruchy hybnosti 

Máte pocit, že se nemůžete hýbat tak jako před týdnem nebo před rokem? Poruchy hybnosti mohou být je dalším signálem, které tělo vysílá v případě, že s ním není něco v nepořádku. Například vás může tělo upozorňovat na nádor, který se pravděpodobně vyskytuje v oblasti pohybového centra. K nejčastějším poruchám hybnosti patří například porušení centra řeči nebo sluchu, také porušení centra zraku.  

Hubnutí 

Pokud jste nějakou záhadou zhubli více jak čtyři a půl kila, opět to může být symptom přicházející nemoci. Opět za tím může stát rakovina, která je často spojená s nevysvětlitelným úbytkem na váze. Kromě toho se můžete cítit opravdu nadmíru unavení, to je také typický příznak blížící s rakovina tlustého střeva nebo slinivky.