Nejčastější příznaky poukazující na rakovinu

Nejčastější příznaky poukazující na rakovinu

Rakovina je v posledních letech velice častým onemocněním, na které trpí nejeden člověk. Bohužel je to onemocnění, na které také řada lidí umírá. Některým se ale podaří boj s rakovinou vyhrát, i když si sáhnou během nemoci na naprosté dno. V případě, že se bojíte tohoto onemocnění, měli byste se mít opravdu na pozoru a měli byste sledovat jednotlivé příznaky nemoci. Každá nemoc o sobě dává vědět malými příznaky a v případě rakoviny je dobré je zaregistrovat a začít jednat. Čím dříve jsou totiž příznaky rozpoznány, tím rychleji je zahájena léčba a tím se zvyšuje šance na uzdravení.  

Typů, respektive druhů rakoviny dnes existuje mnoho. A každý typ rakoviny má zcela jiné příznaky. Podívejme se však na obecné příznaky, které na rakovinu poukazují.  

Bolesti kostí 

Velice častým příznakem rakoviny bývá bolest kostí. Ať už cítíte tupou nebo ostrou bolest, může se jednat o příznak rakoviny kostí. Samozřejmě to může být “jen” zlomenina nebo naražená kost, ale může se také jednat o velice nepříjemnou, nebezpečnou a zároveň také bolestivou nemoc.  

Náhlý váhový úbytek 

Zpozornit byste měli i v případě, že začnete výrazně a náhle hubnout, aniž byste se o to snažili. Náhlé a výrazné hubnutí bývá příznakem mnohých nebezpečných onemocnění a rakovina je jednou takovou nemocí. Váhový úbytek bývá především symptomem rakoviny tlustého střeva nebo se také může jednat o rakovinu žaludku.  

Střevní potíže 

Střevní potíže nejsou zrovna příjemné. Nemusí to však být jen nepříjemnost vzniklá zkaženým jídlem, ale může se také jednat o příznak rakoviny, a to opět o příznak rakoviny tlustého střeva nebo rakoviny konečníku. Je dobré se střevními potíži, které neutichají a nepřestávají, zamířit k lékaři, který odborně posoudí, jestli se o rakovinu jedná či nikoli.