Jak být 100% úspěšný při čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám?

Jak být 100% úspěšný při čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám?

Dotační program je letos velmi štědrý, co se výše státní dotace týče. K tomu, aby byl člověk při udělování dotace na výměnu oken nebo dotace na zateplení úspěšný, je však potřeba dodržet některé základní body. Jaký je postup při získávání dotace? 

Štědré státní dotace

Abyste dosáhli na peníze z dotačního programu Nová zelená úsporám, je vždy lepší, aby se o celý proces starala firma, která se těmito dotacemi přímo zabývá. Tým složený z energetických specialistů, auditorů a inženýrů vám nejlépe poradí s tím, jak dotaci pro rodinný nebo bytový dům získat. Jedná se o rozhodování o správné investici, o její výši a zaměření. Průměrná délka vyřízení dotace se tak pohybuje pouze v řádu týdnů. Dotace je také možno získat až dva roky zpětně. 

Postup při dotaci Nová zelená úsporám

Základem je dodržet základní postup pro to, abyste na dotaci dosáhli. Na začátek se provádí potřebná energetická studie, která stanoví výši úspor i výši státní dotace, na kterou budete mít nárok. Poté se vypracovává odborný energetický posudek, a to včetně krycích listů a administrace pro vyřízení dotace. Následně dochází ke stavebně technickému průzkumu a ke zpracování projektu pro program Nová zelená úsporám. Nakonec se ještě vyřizuje vše potřebné pro proplacení dotace, a to včetně stanoviska stavebního úřadu. 

Co se v rámci programu podporuje

Státní program Nová zelená úsporám je vytvořen proto, aby podpořil zateplení, výměnu oken a dveří u stávajících budov. Je také určen úsporným řešením, které se budou realizovat v rámci výstavby nových rodinných a bytových domů, a dále podporuje úsporné a ekologické zdroje energie. Například na fotovoltaické solární systémy můžete získat dotaci až ve výši 150 tisíc korun. 

Státní dotace podporují celou řadu projektů. Je důležité mít připraveny všechny podklady správně, abyste mohli čerpat dotaci v celé její výši.