I zuby o zdraví leccos prozradí

I zuby o zdraví leccos prozradí

Zuby jsou něco, o co bychom se měli starat. I když si to lidé neuvědomují, i zuby se podílí na dobrém prvním dojmu, který se snažíme vykouzlit na ostatní. Pokud jsou zuby zkažené, černé nebo výrazně šedé či žluté, pokud nám navíc zapáchá z úst, neuděláme nikdy tak dobrý první dojem, jaký bychom udělat chtěli. Je však pravdou, že ne vždycky za nehezky vypadající úsměv můžeme my. I zuby o našem zdraví leccos prozrazují. Náš zdravotní stav nebo aktuálně prodělávané nemoci se mohou na zubech výrazně podepsat. Prozraďme si tedy, co o našem zdraví zuby prozrazují a případně tak předejděme nemocem, ke kterým se třeba schyluje.  

Zuby upozorňují na závislost na alkoholu 

I když si to vy sami nechcete přiznat, zuby to o vás prozradí. Máme na mysli to, že jste závislí na alkoholu. Závislost na alkoholu je stále rozšiřující se problém, který tu byl, je a bude – bohužel. Začíná to popíjením po večerech s přáteli, pokračuje to zapíjením depresí a poté se pije jen proto, že alkohol zkrátka chutná. Jenže to bohužel odnáší naše zuby, které jsou alkoholem velice poškozeny.  

I rakovina se podepisuje na zubech 

Pokud dochází k bezdůvodnému krvácení v ústech, pokud máte na zubech nebo na dásních červené nebo bílé skvrnky, pokud jsou vaše dásně otečeny či jestli vám v ústech vyrostly výrůstky, pak máte obrovský problém a rychle zamiřte k lékaři. Takto totiž o sobě dává vědět rakovina. I na rakovinu můžou poukázat zuby, respektive stav vašich úst. Zuby mohou být při rakovině oslabenější, mohou být dokonce citlivější.  

Zuby ukazují i na poruchy příjmu potravy 

Jestliže trpíte poruchami příjmu potravy, pak pravděpodobně ustavičně zvracíte. A i neustálé zvracení se podepisuje na zubech, které se výrazně rychle kazí. Během zvracení dochází k opotřebení zubní skloviny zezadu, snižuje se navíc tvorba slin v ústech, které jinak ředí kyseliny.