Hukvaldy jako místo, kde si každý přijde na své

Hukvaldy jako místo, kde si každý přijde na své

Přemýšlíte nad tím, kam se vydáte s rodinou nebo partou přátel na víkend? Chcete si vyjet na víkend, ale problémem je, že každý z vás miluje trochu něco jiného a trochu něco jiného vyhledává? To vůbec nevadí, ideálním místem na výlet jsou pro vás Hukvaldy, což je obec rozprostírající se v okrese Frýdek-Místek. I když zde žije jenom něco kolem dvou tisíc obyvatel, je tu tolik lákadel a atrakcí, že byste to na prstech jedné ruky nespočítali. 

Pokud se vydáte s partou přátel nebo rodinou do Hukvald, přesvědčíte se o tom, že tato krásná malebná obec nabízí pro každého něco. Přesvědčíte se o tom, že i když jste zcela rozdílní, můžete jet společně na výlet, kde si užije každý z party. 

Něco pro historiky a milovníky hradů a zámků

Patříte k milovníkům historie? Nebo jste jen zapálení do zkoumání hradů a zámků a jejich pověstí? Pak si v Hukvaldech přijdete na své. Nachází se zde totiž krásná zřícenina hradu Hukvaldy, která se rozprostírá přímo nad obcí. Jedná se o jednu z největších hradních zřícenin na Moravě, za svého času, kdy ze zříceniny byl ještě hrad, byl i hrad jedním z největších hradních komplexů na Moravě. 

V současné době je zřícenina řazena k velice impozantním hradním zříceninám, které jsou připomínkou středověkého strážního hradu. 

Něco pro milovníky zvířat

Ani ti, kteří milují zvířata, nebudou zklamaní. Vydat se totiž mohou nejen do zdejší obory, která se rozprostírá kolem hradu a kde se najde socha lišky Bystroušky, ale také se mohou vydat do Tropic Hukvaldy, kde jsou k vidění exotické rostliny a zvířata. Tropic Hukvaldy můžete navštívit za každého počasí, největší atrakcí jsou pravděpodobně mluvící papoušci, kteří nadchnou děti i dospělé. 

Něco pro milovníky hudby

Patříte k milovníkům hudby? Jste spíše fanouškem hudby vážné než moderní? Pak do Hukvald musíte vyrazit! Je to totiž rodiště Leoše Janáčka, známého českého hudebního skladatele. K vidění je jeho dům, v němž nějakou dobu pobýval.