Geniální čtyřletá holčička ovládá šest cizích jazyků

Geniální holčička

Talentové soutěže přinášejí nejrůznější kuriozity. Všeobecný rozruch nedávno ale vzbudila malá, teprve čtyřletá ruská dívka jménem Bella Děvjatkinová. Diváci z ní byli skutečně nadšení, jedná se o holčičku se skutečně nevšedními jazykovými schopnostmi.

Místo panenek angličtina

Zatímco si jiné holčičky hrají na chůvu s panenkami nebo vyrábějí bábovičky na pískovišti, malá Ruska se věnuje něčemu úplně jinému. Bella Děvjatkinová se učí cizí jazyky. Ačkoli jsou jí teprve čtyři roky, kromě rodné ruštiny jich zvládne dokonce už šest. Rodiče ji proto přihlásili do soutěže, kde se objevují lidé s různými nevšedními schopnostmi v různých oborech. Bella tu doslova udělala senzaci. Sotva kdo se totiž setká s tak malým dítětem, které by bylo schopné mluvit nejenom rusky, ale i anglicky, německy, francouzsky, španělsky, arabsky a čínsky. Soutěž přitom její znalosti prozkoumala dost detailně. Přichystalo se na ni hned šest rodilých mluvčích, kteří se jí ptali na různé věci. Děvče zvládalo odpovědi se ctí. S klidem tak trumflo i naprostou většinu dospělých. Velká část z nás je totiž ráda, když se za celý život naučí jeden nebo dva cizí jazyky, mnoho lidí ani neovládá žádný cizí jazyk. Proto čtyřletá dívenka s takovými schopnostmi skutečně budí respekt.

Krásné dětství jí nebereme

Jak vlastně došlo k tomu, že dívenka má takové schopnosti? Podle rodičů se jazyky učí od dvou let. Tehdy se její otec a matka rozhodli, že se zkusí dívenku zapojit do výuky angličtiny. Bella se do toho pustila s chutí a nadšeně a šlo jí to výborně. Proto se rodiče rozhodli nezůstat jenom u jednoho jazyka a přidat postupně další. Nakonec došlo až k tomu, že Bella jich zvládne hned šest. Samozřejmě, že se ale po odvysílání dílu soutěže s jejím vystoupením ozvaly i kritické hlasy tvrdící, že ji rodiče připravují o bezstarostný čas dětství. Jenže otec s matkou tvrdí, že o nic podobného nejde, výuka je prý hravá a Bellu do ničeho nenutí. Nedá se ani odhadnout, zda z Belly vyroste skutečný znalec mnoha jazyků. V raném dětství se chlapci a děvčata totiž učí poměrně snadno, bude ale záležet na tom, jestli dívka znalosti v budoucnosti nezapomene.