Francouzský dobrodruh dobývá výškové budovy

Francouzský dobrodruh

Lidé mají různé koníčky, o tom není pochyb. Čtyřiapadesátiletý francouzský dobrodruh Robert má vskutku originální koníček, kterým je šplhání po nejrůznějších budovách světa. Mezi jeho největší „ maisterstichy“ patří například most Golden Gate, klenoucí se přes San Francisco nebo Burdž Chalífa v Dubaji, což je nejvyšší budova světa.

Robertovi se ne nadarmo přezdívá spiderman. Jeho poslední nevšední výlez se týká proskleného francouzského mrakodrapu, kam šplhal s kamerou na hlavě a cestou k výšinám dokonce zvládl napsat zprávu na skleněnou stěnu budovy.

Jeho nevšední koníček má své hlubší důvody. Touto nevšední cestou se Francouz snaží upozorňovat na různé charitativní události či problémy společnosti. Kampaní, které se snaží podporovat, je celá řada. K těm posledním patří kontroverzní případ ženy, která měla být odsouzena k desetiletému trestu odnětí svobody za usmrcení manžela, který ji bil a páchal na ní násilí. Francouzský prezident jí udělil podmínečnou milost, nicméně soud její žádost o propuštění letos v srpnu zamítl.

Robert si těmito kousky získává pozornost svého okolí, většinou se to neobejde bez účasti policie. I u tohoto případu s francouzským mrakodrapem putoval dobrodruh k výslechu na policii. Vždy ale řízení dopadne stejným způsobem a Robert je propuštěn. Proto mu nic nebrání, dále riskovat a upozorňovat tímto netradičním způsobem na problémy okolo sebe.