Devadesátá léta přišla do módy. Čím se jednotlivé kousky vyznačují?

Devadesátá léta přišla do módy. Čím se jednotlivé kousky vyznačují?

Určitě jste zaregistrovali, že se do módy dostaly kousky z devadesátých let. Dlouhou dobu jsme nosili zbrusu nové kousky, ale najednou máme povolenku k tomu, abychom ze svých šatníků vytáhly takové kousky, které jsme nosili před dvaceti lety. Pokud si už nevzpomínáte na to, jak móda v devadesátých letech vypadala, prozradíme vám to.  

Devadesátá léta lze charakterizovat jako léta bláznivá a nepředvídatelná. Do módy vstupovaly kousky, které byly tak trochu crazy a také extravagantní. Na hudební scéně vládly skupiny, jako Spice Girls (které se mimo jiné daly zase do kupy) nebo Nirvana. A nesmíme zapomínat na televizní seriály, které lámaly rekordy ve sledovanosti. Mezi nejpopulárnější seriály doposud patří seriál Přátelé nebo Sex ve městě.  

Jak vypadala móda v devadesátých letech 

Pokud bychom měli konkrétně mluvit o módě v devadesátých letech, zmíníme hlavně extravaganci – to bylo totiž to, co těmto létům dominovalo. Jednotlivé modely byly opravdu bláznivé a jiné, lidé se tehdy nebáli vybočit z davu. Jednotlivé kousky měly zvláštní střihy, zvláštní materiály, přetvářely se kousky, které dlouho ležely v šatníku.  

I takto lze charakterizovat módu, která byla in v devadesátých letech a která se zrovna nyní vrací na pulty obchodů.  

Jaké konkrétní kousky jsou zase zpět? 

Pokud bychom měli vyjmenovat konkrétní kousky, které jsou zase zpátky, zmínili bychom například kloboučky, konkrétně takzvané bucket hats, které si možná pamatujete z dětství (určitě v takovém kloboučku máte fotku na pískovišti nebo na koupališti). Také velký comeback hlásí crop topy a mimo jiné i ledvinky a neonové barvy, které sluší hlavně snědším ženám. 

Dalšími vracejícími se kousky jsou tenisky s XXXL podrážkou nebo také šusťákové bundy, které byly pro devadesátá léta opravdu typické.