Čtyři tipy, jak zlepšit svůj imunitní systém

tipy, jak zlepšit svůj imunitní systém

Trápí vás neustále nějaké nachlazení nebo nemoc? Na vině může být slabý imunitní systém, který je třeba posílit. Naštěstí je možné imunitní systém posílit mnoha způsoby, dokonce existují i speciální produkty určené k posílení imunitního systému, jako jsou třeba sirupy pro posílení imunity. I když však budete využívat produkty určené k posílení imunity, doporučujeme si osvojit ještě několik dalších věcí, aby se organismus opravdu ubránil každé bakterii i viru číhající na každém rohu.

Máme pro vás seznam čtyř tipů, jak zlepšit svůj imunitní systém. Stačí si jednotlivé body jen snadno osvojit a žádné bakterie na vás už nebudou moct.

Řádně spěte

Každý lidský organismus vyžaduje dostatečné. množství spánku. Pokud budete spánek šidit, nemůžete se divit tomu, že bude vaše tělo náchylnější k nemocem. Dnes je nutné dostatečně spát, tělo během spánku regeneruje a obrňuje se proti všemu, co ho další den čeká. Spánek je jeden ze zaručených tipů, jak imunitu opravdu posílit.

Konzumujte dostatek vitaminů

Je nutné, abyste konzumovali dostatek vitaminů. Důležitý je hlavně vitamin C, který najdete nejen v citrusech, ale také třeba v plodech goji, jež jsou známé svými až zázračnými účinky na lidský organismus. Imunitní systém samozřejmě posílíte i mnoha jinými vitaminy, jako jsou vitaminy A, B6 nebo B12.

Myjte si pořádně ruce

V současné době je nutné, abyste si také vždy po příchodu domů umyli ruce. Tím budete zabraňovat vzniku nemocí, které vznikají naprostou náhodou. V metru nebo v tramvaji se neustále dostáváte do styku s bakteriemi cizích lidí, pravidelným mytím jim budete předcházet, tím si můžete být jisti.

Otužujte se

Abyste posílili imunitu, je také nutné otužování. To lze nejen v sauně, ale třeba také ve sprše. Začněte však postupně a opatrně, ať tělu nezpůsobíte velký šok.