Jak zabránit častému onemocnění 

Jak zabránit častému onemocnění

Trápí vás časté nachlazení, chřipky a virózy? Připravili jsme pro vás krátký článek s tipy, které vám mohou pomoci zlepšit vaši obranyschopnost a zajistit větší toleranci proti opakovaným zdravotním problémům. 

Správně nastavený jídelníček 

Předcházet častým onemocněním skrze zvýšení příjmu dávek vitamínů je pravděpodobně nejjednodušší a nejčastěji aplikovanou prevencí. Vitamíny však zdaleka nejsou jediným aspektem ve vašem jídelníčku, který má vliv na tělesnou kondici. V ideálním případě byste měli mít představu o správném množství přijímaných makroživin, a také kalorií. Pokud si sami nevíte rady, pro sestavení správného jídelníčku můžete využít služeb nutričních terapeutů. 

Aktivní pohyb 

Asi vás nepřekvapí, že základem pro zlepšení vaší obranyschopnosti a odolnosti proti nemocím budete potřebovat dobře pracující metabolismus. Jeho funkčnost je do značné míry determinována právě podle toho, jak aktivní životní styl aplikujete. Zdravý pohyb je zkrátka základ, který byste rozhodně neměli zanedbávat. 

Dostatek odpočinku 

Uspěchaná doba a stres z nedokončených úkolů v práci nebo v domácnosti mohou způsobit, že v delším časovém období nebudete mít prostor pro dostatek kvalitního spánku. Ten byste si však měli vyhradit vždy a za každých okolností. Načerpání energie a její dostatečná zásoba je pro váš zdravotní stav naprosto nezbytná. Snažte se spát kvalitně osm hodin denně a vaše tělo se vám náležitě odvděčí. 

Otužování a aklimatizace na změny teplot 

Chřipky a virózy úřadují zejména v obdobích, kdy dochází ke změnám teplot. Typicky se jedná o přechody ročních období, kdy se tělo nezvládá aklimatizovat na nárazové skoky počasí. Těmto problémům můžete předcházet skrze aktivní otužování za použití saun, ledových sprch nebo plavání v ledové vodě. Pokud jste však úplným začátečníkem, rozhodně se řiďte podle doporučených postupů a přistupujte k otužování s patřičným respektem.