Co to jsou živé kaše a proč je jíst?

Raw kaše k snídani

Pokud se zajímáte o zdravé stravování, jistě jste se setkali s pojmem complete food. Jedná se o poměrně nový pojem ve stravování, který označuje jídlo v jednom balení, které má všechno, co tělo potřebuje. Takzvané complete food dokáže díky svému složení plně nahradit jakékoli jídlo dne, tedy jak snídani, tak i oběd a večeři. Do skupiny complete food se řadí i živé kaše, ovšem otázkou je, co to vlastně živé kaše jsou? Jedná se o velmi řešený pojem ve zdravém stravování, s nímž se nyní seznámíme.

Živé kaše neboli raw kaše jsou kaše, které nebyly tepelně zpracovány. Díky tomu, že neprošly epelnou úpravou, zachovaly se v nich všechny živiny a tělu prospěšné látky, které napomáhají ke správnému fungování člověka. Raw kaše se řadí do complete foods, tedy dokážou díky svému složení plně nahradit jakékoli jídlo dne. Navíc příprava živých kaší je naprosto snadná, rychlá a jednoduchá. Stačí je jen zalít vodou. Díky tomu nedojde ke zničení živin a vy tak budete jíst pokrm, který do těla přinese vše, co tělo potřebuje a co vyžaduje.

Proč jíst živé kaše?

Jak jsme zmínili, živé kaše v sobě obsahují hromadu tělu prospěšných látek, vitaminů, minerálů a makro a mikro elementů. Vyjmenovat můžeme vitaminy skupiny B, dále také vitamin E nebo C. Kromě toho v sobě živé kaše obsahují chrom, lithium, rostlinné bílkoviny, tuky či sacharidy.

Díky svému složení jsou tělu prospěšné. Konkrétně normalizují metabolismus, vylepšují krevní obraz nebo také posilují imunitní systém. Pomáhají organismus detoxikovat a také dokážou obnovit acidobazickou rovnováhu.

Jaké živé kaše jsou nejlepší?

Pokud bychom měli vypíchnout nejlepší živé kaše na trhu, vypíchli bychom jednoznačně raw kaše Vitagrass, které jsou plné naklíčených semen. Ta jsou navíc obohacena o superpotraviny, tudíž jsou mnohem zdravější než jiné podobné produkty na trhu. Kromě snídaňových kaší naleznete v e-shopu Vitagrass i naklíčená semena, detoxikační nápoje či jiné bio produkty.