Jak by měla být správně zařízena ložnice

Zařízení ložnice

Pokud si aktuálně zařizujete svou ložnici, možná oceníte pár praktických rad. Přece jenom ložnice je místo, kde budete trávit velkou část svého života, budete zde čerpat sílu a energii, budete zde spát a také se zde probouzet, budete zde relaxovat, proto je nutné, abyste se v ložnici cítili příjemně a dobře. S tímto pocitem se však pojí i správné zařízení ložnice, s čímž souvisí nejen samotné zařízení, ale i vymalování. Pojďme si proto říct, jak na to, abychom se v ložnici cítili příjemně, dobře a aby ses nám v ní dobře spalo.

Jak ložnici vymalovat

Začneme tím úplným základem, kterým je vymalování ložnice. Při výběru barvy dbejte především na to, že ložnice musí působit klidným dojmem. Nesmí naši pozornost nijak upoutat, nesmí v nás vyvolávat nepříjemné pocity. Musí být skutečně takové barvy, která nás uklidňuje a která nás nechá v noci spát.

Při výběru barev se tak vyhněte pestrým tónům, především zelené, žluté nebo oranžové barvě. Zakázaná je i červená, pokud ji tedy nezkombinujete s nějakou jinou barvou, která vám bude příjemná. Zároveň dbejte na to, ať je barva, kterou ložnici vymalujete, světlá. I to má dopad na kvalitu našeho spánku a na jeho délku. Příliš dlouhý spánek není zdravý.

Jak ložnici vybavit

Nábytek necháme na vás, vyberete si ho dle svého gusta. Upozorňujeme na to, že aktuálně je populární zejména masivní nábytek, který zaujme a opticky vyplní ložnici naprosto dokonale. K tomu volte i masivní závěsy, které vás zachrání před světlem v době, kdy nebude světlo vítané. Masivní závěsy však musí být světlu neprůchodné, většinou jsou o něco dražší než závěsy do kuchyní či jídelen.

Co se týče vyplnění zdí, doporučujeme si zakoupit vícedílné obrazy, které perfektně vyplní prázdné zdi nad postelí či případně nad nějakou komodou či skříní. Platí však, že se do ložnic hodí především takové obrazy, které nejsou výrazné. Volte tedy obrazy krajiny nebo měst.