Cestujete proto, abyste poznali kulturu jiných zemí? To je bezesporu skvělý důvod k tomu, abyste zvedli kotvy a vyrazili vstříc dobrodružství. Velmi atraktivní je Kostarika, ale také Mexiko je zcela jiným místem, kde se žije. Kromě toho, jaké mají lidé odlišné stravovací nebo společenské návyky vás jistě překvapí i tradice zejména starších kmenů, které ani dnešní moderní doba nezměnila a nad kterými zejména hlava Evropana může stát.
Pití jačí krve
Věděli jste, že Nepálci věří, že jaci mají nesmírně zdravou krev? I proto ji ostatně pijí! Dalo by se říct, že v tomto ohledu se vracíme zpátky do dob pravěku, kdy byli pánové lovci a ženy sběračky. Muži totiž i zde loví jaky a jejich krev popíjejí vysoko v horách, kde je ostatně také uloví.
Možná to v člověku vyvolává pocit, že Nepálci se velkou měrou podílí na tom, že roste počet zavražděných zvířat. Jenže ve skutečnosti zkušení jedinci umí naříznout krční žílu tak, aby se dospělým zvířatům nic nestalo, respektive aby skutečně přišla jenom o trochu krve. I s množstvím krve se opravdu nakládá tak, jak se má. Zvířatům se nechce ublížit.
Nevšední šperky zaryté do kůže
Možná jste při procházení fotografií z Afriky narazily na ženy, které mají ve rtech nebo jinde na těle vložené hliněné nebo dřevěné talířky. Člověk má tendenci říct, že je to nevkusné, ale zde je to tradice či zvyk, který se po staletí dodržuje.
Mluvíme konkrétně o zvyku žen z jižní Etiopie, které jsou velmi hrdými krasavicemi. Jen tedy aplikaci dřevěného kůlu obvykle do rtu si nevymyslely ony. Stává se tak automaticky v době první menstruace, kdy je poté dřevěný kůl vyměněný za zmiňovaný hliněný nebo dřevěný talířek.
Ženy s dlouhými krky
A když už jsme u oněch možná trochu nevkusných šperků, musíme zmínit také ženy z Thajska a Barmy, respektive ženy, které žijí zde na pomezí a které jsou známé svými dlouhými krky. Takzvané karenské ženy od svých dívčích let nosí na krku lesklé kovové obruče a nosí je následovně do konce života.
Nemají ani na výběr. Kdyby si je později sundali, krk neudrží jejich hlavu.