Co podniknout s rodinou o víkendu v Praze či jejím okolí?

Co podniknout s rodinou o víkendu v Praze či jejím okolí?

Přemýšlíte nad tím, kam se vydat s rodinou o víkendu? Přijede k vám rodina ze zahraničí nebo z druhého konce republiky? Určitě nechcete sedět doma a celé hodiny hrát stolní hry, určitě chcete něco podniknout, něco vidět. Když se třeba budete nacházet v Praze nebo v blízkém okolí tohoto města, máme pro vás několik tipů, co podniknout a kam se vydat. 

Čekají na vás pražské památky

S Prahou se úzce pojí zdejší památky, za kterými se sjíždí turisté z celého světa. Pokud patříte k lidem, kteří v Praze ještě nikdy nebyli, pak doporučujeme zavítat na Karlův most (ideálně v brzkých ranních nebo pozdějších večerních hodinách, kdy se tudy neprochází desítky turistů), taktéž doporučujeme zavítat na Pražský hrad nebo třeba na Staroměstské a Václavské náměstí, jež se k našemu hlavnímu městu nedílně pojí. 

S dětmi za zvířaty

Pokud jedete do Prahy s malými dětmi, pak doporučujeme zavítat do zdejší zoologické zahrady, která se řadí k největším u nás, či doporučujeme zavítat do Zoo koutku v Chuchli, kde si budou moct zvířata děti i pohladit. V Praze je však mnoho dalších míst, kam se za zvířaty vydat a z nichž budou děti doslova uneseny. 

Za dobrým jídlem a gastronomickými zážitky

Praha jako taková je plná kaváren a stylových podniků, kam se můžete vydat za dobrým jídlem. Doporučujeme však vyjet si kousek za Prahu, a to konkrétně do města Řevnice za Prahou. Právě zde se totiž nachází luxusní restaurace evropské kuchyně se zaměřením na italské speciality, kterou můžete znát pod názvem Corso. Restaurace Corso je známá svou sezonností, milou obsluhou, a ještě příjemnější prostředím, ve kterém se budete cítit jako doma. Lákadlem je i zdejší šéfkuchař Daniel Holan, který sbíral své zkušenosti nejen v zahraničí, ale také v proslulých pražských podnicích, jako je restaurace SOHO nebo Zdenek`s Oyster.