I Beskydy mají svou královnu. Je jí Lysá hora

Lysá hora v Beskydech

Počasí nám konečně začalo přát. Pokud máte volný víkend, během slunných dnů rozhodně neseďte doma a nesledujte své oblíbené, bohužel stále opakující se seriály v televizi. Raději se vydejte poznat krásy České republiky. Naším tipem je rozhodně Lysá hora, která se dnes označuje za královnu Moravskoslezských Beskyd.

Samozřejmě v České republice najdeme mnoho vrcholů, které stojí za zdolání, ovšem Lysá hora všechny strčí do kapsy. Je to nejvyšší vrchol dechberoucích Moravskoslezských Beskyd a v současné době je skutečně hojně vyhledávaná. Každým rokem vrchol Lysé hory zdolají tisícovky nadšenců turistiky.

Kdy je ideální se vydat na Lysou horu?

Co se týče ideální doby, kdy byste se na Lysou horu měli vydat, odpověď je prostá – kdykoliv. V každém období je Lysá hora krásná, v každém období nabízí turistům něco jiného. Na jaře budete svědky probouzející se přírody, v létě to v Beskydech ožívá, na podzim se všechno barví do podzimních barev a v zimě vás ohromí ten klid, jenž sálá z přírody.

Dlouhodobé měření říká, že průměrná teplota na vrcholu je zhruba 2,6 stupňů Celsia. Se sněhovou pokrývkou se zde setkáte až do pozdního jara.

Jak se na Lysou horu dostat?

Na Lysou horu se pokaždé můžete vydat odjinud. Nejčastěji se turisté vydávají na vrchol Lysé hory z Ostravice, která leží přímo pod Lysou horou. Taky se dá na Lysou horu dostat z Malenovic nebo z Krásné.

Ať už se však rozhodnete jít jakoukoliv trasou, určitě po zdolání budete unaveni. Doporučujeme se proto ubytovat v rekreačním centru Sepetná, které se nachází v blízkosti Lysé hory. Centrum nabízí mnoho možností ubytování. Vybírat si můžete z ubytování v penzionu, v hotelu či v chatě. Rekreační centrum Sepetná nabízí i mnoho volnočasových aktivit. Oblíbený je zejména badminton nebo plavání. Je zde také možnost půjčit si kola, koloběžky nebo elektrokola.