Alkohol a potence mužů: vztah a následky

Alkohol

Alkohol dává pocit lehkosti, zvyšuje sexuální touhu, osvobozuje lidi v jejich myšlení a jednání. Mnoho psychologů a sexuologů radí párům, kteří teprve začínají spolupracovat na sexuálně otevřeném vztahu, aby se pokud možno co nejvíce omezili v pití alkoholu. Nicméně, intoxikace může působit na tělo člověka různě, zbavuje ho jakékoliv přání a touhy. S věkem erekce ještě více souvisí s konzumací alkoholu. Ale v tomto případě mechanismus začne pracovat v opačném směru, a použití silných nápojů před sexem je naprosto zbytečné. U mužů nad 35 let, konzumace alkoholu může mít negativní vliv na erekci, a to nejen před sexem, ale obecně může dojít k narušení reprodukčního systému.

Vliv alkoholu na mužské libido

Už malé dávky alkoholu mají vliv na produkci dopaminu a serotoninu v těle. Mozkové buňky se aktivují, začínají aktivně sdílet informace, které vedou ke zvýšené excitaci, prodloužené erekci, ovlivňují psychiku člověka. Pokud alkohol vstupuje do těla ve velmi velkém množství – začíná opačný účinek. Mozkové buňky, které komunikují s informacemi rychlým tempem, mohou náhle ukončit vysílání. To s sebou nese ztrátu sexuální touhy nebo pozdního nástupu ejakulace. Takže muž ztrácí citlivost, nemůže dosáhnout orgasmu, nebo není vůbec schopen se přimět k sexuálnímu aktu.

S věkem, v kombinaci s nadměrným užíváním alkoholických nápojů, erekce může být úplně ztracena

V průběhu doby, která je součástí receptorů v mozku a je zodpovědná za vzrušení, ztrácí svou citlivost a spustí opačný účinek. Uvolňování serotoninu, blokuje používání alkoholu a snižuje sexuální touhu. Čím vyšší je věk partnerů, tím horší situace bude v posteli, pokud jste na alkoholu závislí. Tento problém je tak vážný, že i speciální produkty nebudou moci radikálně změnit situaci k lepšímu. Jediným řešením tohoto problému – snížení užívání alkoholu, pokud člověk chce získat uspokojení ze sexu.

Jak obnovit potenci?

Chcete-li být v sexu úspěšní i po 35 letech, je nutné vést správný způsob života, a vzdát se špatných návyků. Negativní dopad na účinnost může být ovlivněna nejen zvýšenou spotřebou alkoholu, ale také závislosti na kofeinu, jíte nezdravé jídlo, obezita, drogy. Pro zlepšení situace je nutné změnit jídelníček, preferovat aktivní životní styl, hodně cvičit a spát. Dodatečný a důležitý faktor v kvalitě erekce může být použití některých výrobků. Patří mezi ně: ořechy, mléčné výrobky, ústřice, ryby, vejce, citrusové plody, kuřecí játra. Pochopitelně berte v úvahu i rady sexuologa nebo urologa pro včasnou detekci různých abnormalit a onemocnění urogenitálního systému. Je lepší absolvovat preventivní vyšetření, než se dlouhodobě léčit.