Co se stane s lidským tělem, když se přestane pít alkohol?

Co se stane s lidským tělem, když se přestane pít alkohol?

Alkohol škodí lidskému zdraví, o tom není pochyb. Proto by se mnozí lidé měli snažit o to, aby se od alkoholu drželi dál. Přece jen alkohol k životu nepotřebujeme, není životu potřebný, proč ho tedy pít? Nebudeme vám tu zdlouhavě vypisovat, jak moc je alkohol tělu škodlivý, to je zkrátka známé. Prozraďme si ale to, co se stane s lidským tělem, když alkohol přestaneme pít. To se budou dít, panečku, věci! A třeba nás to i motivuje k tomu, abychom s alkoholem sekli hned teď.  

Alkohol jako takový působí ne na jednu, ale na vícero funkcí v těle. Samozřejmě to, do jaké míry jednotlivé funkce ovlivňuje, se odvíjí od toho, kolik toho vypijeme a jak často alkohol pijeme. Pokud nevidíte důvod, proč s alkoholem přestat, my vám několik takových důvodů přinášíme.  

Mozek bude zdravější 

Určitě jste slyšeli o tom, že alkohol zabíjí mozkové buňky. To je pravda. Proto se alkoholu vyhýbejte. Pokud nebudete alkohol pít, pak se váš mozek bude radovat, jelikož bude zdravější a v lepší formě. Alkohol je často odborníky charakterizován jako neurotoxin, který negativně působí nejen na nervový systém. Mozek alkoholika tak bude fungovat daleko pomaleji než mozek abstinenta.  

Postava bude štíhlejší 

I když tomu nechcete věřit, vaše postava bude štíhlejší. Důvodem je to, že se vyvarujete alkoholickým nápojům, které v sobě obsahují obrovské množství cukru. Pokud tedy alkoholy nevyměníte za slazené nápoje a šťávy, pak se dočkáte opravdu štíhlejší postavy.  

Zlepší se vám pleť 

Alkohol bývá důvodem nepřiměřeného množství pupínků, které se vyskytují na tváři. Díky pravidelné konzumaci alkoholu dochází k rozšiřování cév, což se může projevit například začervenáním pokožky nebo popraskanými nevzhlednými žilkami. Pokud s alkoholem přestanete, vaše pokožka se dá rázem zase do pořádku a výrazně se zlepší.