Jak si zajistit lepší spánek?  

Jak si zajistit lepší spánek?

Spánkové potíže trápí mnoho z nás. Pokud si i vy přejete najít lepší cestu pro svůj spánek, podívejte se na naše tipy. Možná i vy zjistíte, že se vám podaří změnit svůj spánkový režim.  

Dopřejte si večerní relaxaci 

Jestliže vás trápí nepříjemné noční buzení, nebo se večer neumíte ke spánku přinutit, to první, co pro sebe můžete udělat je, že si dopřejte skutečně klidný večer. Večer si napusťte vanu s příjemnou a uklidňující vůní levandule, pusťte si relaxační hudbu. Zabalte se do luxusní osušky a při tlumeném osvětlení se pomalu osušte. Mobilní telefon dnes již nechejte stranou. Vyzkoušejte a uvidíte, že klidný večer vám zajistí lepší spánek. Luxusní dámské župany vám navíc pomohou si udržet teplo z koupele.  

Zkontrolujte svou matraci 

Jak dlouho jste již neměnili svou spací podložku? Správně bychom matrace měli měnit každých sedm let. Možná i vy spíte na nevyhovující podložce, jako je třeba pohovka, která vám nenabízí dostatek opory a pohodlí pro váš klidný spánek. Matrace by měla naplňovat vaše představy nejen o správné tuhosti, ale také o proudění vzduchu, antibakteriální úpravě, nebo třeba polohovatelnosti. Přeci jen spánkem trávíme třetinu života, proto je potřeba spát na kvalitní podložce.  

Fyzická aktivita 

Je vaše povolání namáhavé spíše na uvažování? Vykonáváte převážnou část svého zaměstnání v kanceláři a fyzickou aktivitu během výkonu své práce nemáte? I toto může být jeden z důvodů, proč se vám nedaří zajistit kvalitní spánek. „Vypnout“ mozek od každodenních starostí tak můžete například při každodenní krátké procházce okolo vašeho bydliště. Stačí chvíle, abyste přišli na jiné myšlenky a dostali své tělo do pohybu.  

Ve večerních hodinách se také nedoporučuje konzumovat těžko ztravitelné pokrmy. Naše tělo by si během spánku mělo především odpočinout, ne se dále zatěžovat. Snad se i vám podaří získat mnohem lepší spánek.