Zbavte se nechtěných myšlenek. Jakým způsobem si dokonale vyčistíte hlavu?

Zbavte se nechtěných myšlenek. Jakým způsobem si dokonale vyčistíte hlavu?

Známe to všichni. Během dne se na nás valí informace ze všech stran a vzbuzují v nás různé emoce. Ty nejsilnější z hlavy nemůžeme vyhnat i delší čas, a to někdy výrazně zatěžuje naše zdraví. Cítíme se pak ve stresu, unavení nebo podráždění. Využijte některý z následujících způsobů, který vám pomůže hlavu rychle vyčistit a vám se uleví jak psychicky, tak fyzicky.  

Podělte se o své myšlenky 

Čím více budete tlačit své myšlenky do pozadí, tím častěji se budou vracet. Zkuste je přijmout a s někým se o ně naopak podělit. Pokud nemáte nikoho blízkého, koho byste svými problémy chtěli zatěžovat, zkuste jen všechny myšlenky napsat na papír. Vedení deníku je jednou z forem, jak vše dostat z hlavy ven a dojít ke klidu.  

Buďte více v přítomnosti 

Stává se vám, že vaše myšlenky bloudí v čase? Pokud myslíte na to, co se stalo minulý týden, před lety nebo naopak hledíte zbytečně moc dopředu, stáváte se otrokem vašich myšlenek. Zkuste se v takové chvíli zaměřit na to, co máte kolem sebe. Možná, že právě přehlížíte svého partnera, krásu okolní přírody nebo možnost využít svůj čas k něčemu, co vás baví a naplňuje. Pokud se přesto nemůžete plánování do budoucna vzdát, napište si seznam, který si budete moci odškrtávat, a poté se už takovým myšlenkám nevěnujte. Úkoly začněte řešit, až na ně přijde čas.  

Najděte si činnosti, u kterých se odreagujete 

Co vás skutečně baví? Existuje nějaká činnost, kterou vykonáváte rádi, a nezajímá vás jen její výsledek? Může to být vaření, ochutnávání kávy, poslech hudby, tanec nebo úplně jiný koníček. Každý člověk odpočívá u jiné činnosti a díky ní zapomíná na ostatní myšlenky. Napište si na papír seznam svých oblíbených aktivit a ty provádějte vždy, když toho bude na vaši hlavu zbytečně moc. Při malování, sportování nebo jiné oblíbené činnosti se dostáváte do stavu flow, tzv. plynutí. Díky tomu váš mozek žije přítomným okamžikem a není ničím zatížen.