4 prvky, které nesmějí chybět na střední škole

4 prvky, které nesmějí chybět na střední škole

Jaké vybavení a zajímavé nápady jsou klíčové pro rozvoj nové mladé společnosti? Co na střední škole rozhodně nesmí chybět? Podívejte se na čtyři nápady a zjistěte, které z nich se budou hodit i pro vaši školu. 

Výstavní panely, které přibližují příběhy z nedávné minulosti

Není nic horšího než společnost, která nezná své kořeny. Výstavní panely vám snadno pomohou přiblížit události, které se ve vašem okolí staly. Přejete si, aby výstavní stěna trvale umístěná ve společných prostorách vaší školy připomínala významné osobnosti, nebo také historické činy a okolnosti, které si mladí studenti nemohou pamatovat? Přibližte jim historii a umožněte jim nahlédnout do nedávné minulosti. 

Současná technologie pro možnost rozvoje kreativity

Kdo by si nepřál, aby byli právě jeho studenti nejen vzdělaní, ale také přínosní pro svou společnost. Pokud se vám podaří do vaší školy umístit moderní technologie, které přímo vybízejí k vlastní invenci a nápadům, máte vyhráno. 3D tisk nebo 3D tiskárna v mnoha místech působí jako velký přínos. Studenti mohou navrhovat vlastní řešení, která by se hodila pro zlepšení prostorů školy, okolí školy, nebo místa, kde se vaše škola nabízí. Můžete vyhlásit soutěž a odměnit nejlepší studenty. 

„Sociální síť“ pro vzdělávací účely

Jak by asi vypadal profil na sociální síti známých historických osobností? Uspořádejte se studenty soutěž a vyzdobte si prostory školy těmito originálními výtvory. Budete rozvíjet kreativitu, výtvarné cítění, ale také humor či invenci. Nabídnete navíc ostatním studentům pohled na historické události zcela novýma očima. Bavit se budou všichni. Už víte, jaké období z dějin zpracujete jako první? 

Vlastní tradice

Ještě nemáte vlastní tradici, při které se zapojí mnoho studentů vaší školy? V případě zemědělské školy můžete pro veřejnost uspořádat Den mláďat, nebo třeba Mikulášskou nadílku. Dovolte studentům, aby se sami zapojili a vytvořili novou tradici, kterou budou studenti vaší školy skutečně žít. 

Který z nápadů využijete?