Tipy, jak snížit spotřebu vody v domácnosti 

Tipy, jak snížit spotřebu vody v domácnosti

Stále se zvyšují ceny všeho, co potřebujeme pro svůj každodenní život. Pojďte se s námi podívat na tipy, se kterými se vám podaří snížit spotřebu vody, aniž byste se museli omezovat.  

Jaké máte baterie?  

První z tipů je připraven pro trvalé šetření. Pokud máte pákové vodovodní baterie, snadno se vám podaří ušetřit. Voda má ihned optimální teplotu, kterou potřebujete. Pákové baterie zároveň šetří vodu. Stačí jeden pohyb a voda je vypnutá. Tento pohyb uděláte mnohem raději, než vypínat vodu na každém z kohoutků teplé a studené vody. Výsledek? I během čištění zubů bude voda přirozeně vypnutá, není totiž nutné ji složitě znovu nastavovat.  

Myčka nádobí 

Myčka je dnes již běžnou součástí domácnosti, podobně jako pračka. Samozřejmě v některých domácnostech tento výdobytek ale ještě stále chybí. Týká se to i vás? Myčka vám pomůže ušetřit za vodu. Navíc je mycí cyklus snadný a vaše nádobí bude čisté bez vašeho velkého přičinění. Když se naučíte odkládat nádobí do myčky po každém jídle, bude u vás stále čisto.  

Sprchový kout 

Sprchový kout je vždy levnější variantou než velká vana. Nejde jen o spotřebu vody, ale také o pohodlí během umývání. V uzavřeném sprchovém koutě se vám podaří zahřát celé tělo, aniž byste museli ležet ponořeni do horké vody jako ve vaně. Přidejte dobrou hudbu, aromaterapii a bude vám příjemně. Navíc ušetříte za vodu. Ve sprše si také snadno vypnete vodu, když se zrovna mydlíte.  

Úsporné praní 

Také během pracího procesu můžete ušetřit. Je mnohem výhodnější prát oděvy každý večer a následně je rozvěsit k uschnutí. Když se pere jen jednou týdně, skvrny jsou již zaschnuté a trvá delší dobu, než se je podaří vyprat. Jste tak nuceni volit mnohem delší programy s vyšším stupněm teploty. Úsporné praní každý den? Stačí zapnout pračku na půl hodiny a běžně znečištěné oděvy jsou čisté.  

Během čištění zubů vždy vypněte vodu.