Zdravé sladkosti a jaké jsou druhy?

Zdravé sladkosti a jaké jsou druhy?

Honí vás mlsná? Nemusíte nutně sahat po tradičních sladkostech, které jsou plné rafinovaného cukru. I když mluvíme o českém vynálezu, mluvíme také o zabijákovi nejen štíhlé linie, ale také pevného zdraví. Cukr rozhodně není ku prospěchu, bohužel v tradičních oplatcích nebo gumových medvídcích se jimi zrovna nešetří. Nahraďte proto běžné cukrovinky zdravými sladkostmi, které si nyní pojďme blíže specifikovat.  

Nejsou sladkosti jako sladkosti 

Když vás svědí jazýček, neznamená to, že byste se měli nutně vzdávat sladkostí. Nejsou totiž sladkosti jako sladkosti. Zmiňované cukrovinky jsou plné rafinovaného bílého nepřítele, ale existují také alternativy, které obsahují zdravé cukry, zdali vůbec nějaké.  

Místo tradičních pochoutek, které ve velkém množství najdete na pultech supermarketů, svou pozornost raději směřujte tam, kudy jdou dobroty s příměsí medu, stévie nebo čerstvého ovoce. I samo ovoce je totiž zdrojem cukru – ovšem toho zdravějšího. 

Gumoví medvídci i lízátka bez cukru 

S příchodem zjištění, že tradiční rafinovaný cukr je spíše zabijákem pevného zdraví přišly také alternativy klasických cukrovinek. Prakticky totožné dobroty se změnily svým složením, kdy tradiční rafinovaný cukr nahradil zmiňovaný med, stévie nebo podobné alternativy, obsahující méně kalorií než moučka či krystal.  

Například do takových gumových medvídků se začalo přidávat tradičního cukru méně. Na trh se dostala i lízátka, kde nebylo po cukru ani památky.  

Vysokoprocentní čokolády jako další zdravá dobrota na seznamu 

Do popředí se také dostaly vysokoprocentní čokolády, které jsou další dobrotou na seznamu. O čokoládě se říká, že je dokonce v mnoha ohledech zdravá, pokud se však jedná o kvalitní variantu s vysokým podílem kakaových bobů. Takové verze umí dokonale zahnat chuť na sladké čili ani zdravé cukrovinky nebudou najednou zapotřebí.