Bylinky, bylinky, pomozte mi zhubnout

Bylinky, bylinky, pomozte mi zhubnout

Chcete zhubnout? Chcete mít opravdu krásnou, štíhlou postavu do plavek? V takovém případě je zapotřebí zavést ve svém životě zdravou životosprávu, do které patří dostatek pohybu, také dodržování pitného režimu a samozřejmě i zdravá výživa. Zejména zmiňovaná strava je opravdu alfou omegou celého hubnutí, a tak si dejte tu práci se stvořením jídelníčku, v němž budou mít své místo jak oříšky, tak nejrůznější semínka, superpotraviny a samozřejmě také bylinky. Věděli jste, že právě bylinky vám pomohou opravdu výrazně zhubnout?

Bylinky se od pradávna užívají jenom v případě, že vás trápí zdravotní problém nebo nějaká obtíž. Voňavé rostlinky však nemusíte používat jenom ve chvíli, kdy vaše zdraví skomírá. Jsou pomocníky i v případě, že chcete dát nějaké to kilo dolů. Prozraďme si několik konkrétních bylinek, které vám s hubnutí opravdu pomohou. 

Cesmína paraguayská

Pokud jste se dali do hubnutí, měli byste do svého každého dne zařadit i několik takzvaných redukčních čajů, jejichž základem jsou velice často rozemleté a vysušené lístky bylinky zvané cesmína paraguayská. Právě to je první bylinka, kterou při hubnutí doporučujeme. Jedná se o rostlinu, která povzbuzuje tělo díky tomu, že obsahuje jisté procento kofeinu. Jejím hlavním úkolem je podporovat redukci váhy, ale kromě toho pomáhá při ledvinových nebo při psychických problémech. 

Bez černý

Bez černý a jeho účinky využívají lidé už dávno v minulosti. Jeho využití je opravdu mnohostranné, různé, léčivé jsou konkrétně jeho plody a také kůra i kořen. Nejčastější se tato bylinka využívá při problémech s močovým ústrojím, ale také je to vhodná bylinka při hubnutí, jelikož zabraňuje zadržování vody. Navíc je skvělý při redukci váhy a také při čištění těla, což se během hubnutí opravdu hodí. Kromě jiného však uleví i od nachlazení nebo zmírňuje stres.