Zaměřeno na power plate, jógu a plavání

Power plate, jóga a plavání

Hledáte vhodnou pohybovou aktivitu ke svému tělu a svým cílům? Dnes se zaměříme na power plate, jógu či plavání a jaké při těchto sportech posilujeme partie.

Jóga

Jóga je vhodné propojení meditace a pohybu. Je vhodná pro všechny věkové kategorie, děti, seniory i lidi se zdravotními potížemi. Celkově ozdravuje tělo i mysl, vyrovnává a udržuje tělesnou váhu, formuje postavu, posiluje svaly, udržuje vitalitu, zlepšuje a reguluje činnost vnitřních orgánů, pomáhá překonávat negativní emoce a vlastnosti, prodlužuje život, zpomaluje stárnutí, hluboce uvolňuje a osvobozuje mysl a zlepšuje koncentraci.

Plavání

Plavání nemá omezení z hlediska věku, zdravotního stavu a výkonu. Jde i o super rehabilitaci. Plavání rovnoměrně zatěžuje svalstvo, posiluje imunitu, otužování, rozvíjí dýchací systém a horizontální poloha pozitivně ovlivňuje i činnost srdečně cévní soustavy. Má příznivý vliv na udržování kloubní pohyblivosti, pozitivně ovlivňuje správné držení těla a odplavuje stres.

Při plavání se zapojují všechny svalové skupiny i drobné svaly. Rekondiční plavání stačí 1x až 2x týdně na půl až jednu hodinu. Důležitá není ani tak délka jako pravidelnost.

Power Plate

Trénink na power plate tvoří 5 prvků, které se vzájemně prolínají a kombinují. Strečink vede ke zlepšení flexibility, balanc pro rozvoj koordinace a stability, core pro zpevnění středu těla, síla pro její rozvoj, a nakonec masáže a regenerace s anticelulitidními účinky vibrací. Dochází k harmonickému rozvoji celého těla.

U žen je z 80 % zaměřeno na hýždě, boky, břicho a triceps, kde se projevuje pomalý metabolismus a nepravidelné spalování tuků. Při cvičení dojde ke zvýšené aktivaci svalových vláken o 20 až 30 %. Děj probíhá mimovolně reflexním obloukem a je vyvolán vibrací v rozmezí frekvence 25 až 50 Hz, která mechanicky působí na nervosvalová vřetena. Ta jsou drážděna, vzniká tonický vibrační reflex, sval je v kontrakci a akcelerační síly působí na procvičovanou oblast, kde způsobí větší stimulaci nervosvalových vláken.

Dojde ke zlepšení výkonu a rychlému dosažení výsledků, jako zvýšení silových schopností, tvarování postavy a hubnutí. Dochází ke zlepšení svalového tonu a síly, několikanásobně se zvýší cirkulace krve v podkoží, redukce celulitidy a odplavení únavy po cvičení.