Za jakých okolností můžeme získat slevu na pojistném?

Sleva na pojistném

Zdraví máme jenom jedno, což znamená, že bychom se o něj měli starat. Jednou z možností, jak si své zdraví můžete chránit, je, že si ho pojistíte. Samozřejmě u klasického, povinného zdravotního pojištění nemůžete vyjednat žádnou slevu, vždyť jeho sazba je pevně stanovena, ovšem pokud si zřizujete pojistku navíc u běžných pojišťoven, můžete na nich dost ušetřit. Víte, kdy lze získat slevy na pojistném?

Je zajímavé, jak pojišťovny chtějí motivovat své klienty k tomu, aby žili lépe a zdravěji. Motivují je takzvanými slevami na pojistné, které může získat každý, pokud prokáže, že zdravě skutečně žije.

Kouříte?

Pokud kouříte, se slevou na pojistném se můžete rozloučit. Je prokázané, že kouření cigaret zvyšuje riziko rakoviny plic. Samozřejmě kouření může i za mnohé jiné rakoviny. Jelikož u kuřáků je větší pravděpodobnost smrti, pojišťovny jim slevu na pojistném nedávají. Ovšem pokud jste nekuřákem, slevu na pojištění smrti, na invaliditu či závažné onemocnění dostelete ihned. Takovou slevu nabízí například Česká spořitelna, Allianz nebo MetLife.

Co se týče výše slevy, může se vyšplhat až k dvaadvaceti procentům. Česká spořitelna dokonce nabízí 26 procent slevu v případě, že jste nekuřákem. MetLife zase nabízí slevu 20 procent.

Žijte zdravým životním stylem

Pokud žijete zdravě, můžete dostat taky slevu, a to nejen na pojistném, ale mnohé pojišťovny nabízí slevu i u praktického lékaře, u zubaře nebo u gynekologa. Je vážně fantastické, jak se pojišťovny své klienty snaží nalákat na zdravý životní styl. Slevy se totiž skutečně nepohybují v nízkých procentech, ale v konečném důsledku jsou víc než výhodné.

Při zdravém životním stylu dává slevu na pojistném například pojišťovna Aegon, která nabízí slevu až patnáct procent na pojištění na smrt či na invaliditu. MetLife nabízí slevy na preventivní prohlídky u doktorů, na pojistném nabízí slevy až patnáct procent.