Vyrážíme autem po jižních Čechách. Kam zamířit jako první?

Vyrážíme autem po jižních Čechách. Kam zamířit jako první?

Sice letošní sezona nepřeje leteckým společnostem, za to půjčovnám dodávek nebo firmám zaměřujícím se na kempingové vestavby do aut ano. Češi nechtějí trávit letošní léto doma, proto přemýšlí, kam vyrazí. V ideálním případě si nechávají namontovat vestavbu do osobních aut, aby nemuseli svůj čas věnovat hledání hotelů nebo penzionů, kde by mohli přespat. Navíc cestování takto na vlastní pěst, kdy si člověk s sebou nese i vlastní spaní, je jedno velké dobrodružství! A během svého dobrodružství nezapomeňte navštívit i několik krásných míst, která se nachází v jižních Čechách. 

Jižní Čechy jsou poměrně oblíbenou destinací, kam Češi vyráží na letní dovolené. Je toho zde totiž tolik, co vidět! I zahraniční turisté rádi tvrdí, že jižní Čechy patří k nejkrásnějším koutům České republiky. Abyste však odtud neodjížděli, aniž byste neviděli typické zdejší skvosty, přinášíme vám několik tipů na místa, která rozhodně vidět. 

Zámky jsou nutností

Jižní Čechy jsou typické svými zámky. K vůbec nejnavštěvovanějším nejen zdejším, ale celorepublikovým zámkům patří Zámek Hluboká nad Vltavou, kde však narazíte na hromadu lidí. Je to zkrátka jeden z nejkrásnějších zámků u nás, možná dokonce i v celé střední Evropě. Naštěstí jižní Čechy nejsou jenom o Hluboké. Nachází se zde i zámek Mitrowicz, který je proslulý svou krásnou zahradou. Najdete ho v Kolodějích nad Lužnicí. 

Procházka korunami stromů

V posledních letech se staly nadmíru oblíbené Stezky korunami stromů, které se nachází nejen u nás, ale také v zahraničí. Jednu najdete například poblíž Jánských lázní, jinou zase najdete v jižních Čechách na Lipně. Zatímco nahoru musíte šlapat po svých (což však nevadí, jelikož tato stezka korunami stromů patří k nejkrásnějším), dolů se můžete svést po tobogánu. Ten patří u nás k těm nejdelším, jelikož má víc jak padesát metrů.