Víte, jaké rostliny vyčistí vzduch?

Víte, jaké rostliny vyčistí vzduch?

Pokojové rostliny nejsou jen bytovým doplňkem, ale jedná se také o dokonalé čističe a zvlhčovače vzduchu. V současné době lze na trhu nakoupit mnoho pokojových rostlin, jenže která opravdu dokáže vyčistit vzduch? Utrácet za čističe vzduchu nemáte v plánu, a tak byste ocenili vědět, jaké konkrétní pokojové rostliny fungují jako čistička. Jaké pokojové rostliny tedy dokážou eliminovat elektrosmog a zároveň dokážou pohltit škodliviny z nábytku? 

I když se možná domníváte, že nejvíce škodlivin se nachází venku, není to pravda. Nejvíce škodlivin se nachází v interiérech, kde neustále bojujeme s plísněmi nebo s jinými bakteriemi a prachem, jenž se usazuje jak v koberci, tak v pohovce. Mnohé látky jsou opravdu nebezpečné a škodlivé, máme na mysli například benzen, toluen nebo také xylen. Naštěstí i s těmito látkami si pokojové rostliny poradí, jen tedy investujte do těch správných.  

Jaké pokojové rostliny vyčistí vzduch? 

Mezi rostlinami existuje několik čistících bojovníků. Mezi ně patří například čistící gerbery, které nejen, že svými květy rozjasní okolí, ale také pohltí všechny výpary a zmiňovaný benzen. Pokud budete investovat do dracény, ta dokáže snížit koncentraci alergenů až o šedesát či sedmdesát procent.  

Bojovníky proti nečistotám ve vzduchu jsou také květiny zvané filodendrony nebo taktéž aloe vera, která je označována za zázrak mezi pokojovými rostlinami, jenž má plno léčivých účinků.  

Kaktusy proti elektrosmogu 

Jestliže potřebujete ovzduší v domácnosti vyčistit od elektrosmogu, doporučujeme investovat do kaktusů, které jsou největšími polykači elektrosmogu. Že nejste milovníkem kaktusů? V tom případě volte jiné podobné sukulenty, které vás potěší i svou nenáročností. 

Za přírodní pohlcovače se také označuje třeba tchynin jazyk, který je také známý tím, že vydrží doslova všechno. Je tedy ideální rostlinou pro pěstitele nešiky.