Vybavte svou kancelář pokojovými rostlinami. Víme, jaké prospějí zdraví

Vybavte svou kancelář pokojovými rostlinami. Víme, jaké prospějí zdraví

Nepracuje se vám v kanceláři dobře? Možná jsou na vině květiny, které v kanceláři nemáte. Kancelář bez pokojových rostlin je nezařízená, navíc se vám v takové kanceláři nebude pracovat dobře. Pokojové rostliny toho umí totiž mnoho. Některé zbavují člověka stresu, jiné eliminují nečistoty ve vzduchu, jiné zase vzduch zvlhčují. Do kanceláře si pořiďte takové, které budou prospěšné pro vaše zdraví. Že nevíte, jaké rostliny to jsou? Máme pro vás několik tipů.  

Vybrat si pokojovou rostlinu do kanceláře, to není zrovna snadná věc. Zejména lidé, kteří v minulosti nepěstovali žádné květiny, mohou mít problém vybrat si jednu, kterou si do kanceláře pořídí. Doporučujeme investovat do nějaké z níže uvedených pokojových rostlin.  

Fíkusy pozitivně ovlivňují ovzduší 

Fíkusy jsou nenáročné pokojové rostliny, které je možné zakoupit v několika zajímavých provedeních. Některé druhy rostou vzpřímeně, jiné dobře snáší světlo, jiné druhy milují polostín. Některé dokonce mohou růst do takzvaného houslovitého tvaru. Fíkusy jako takové mají velmi pozitivní účinky na ovzduší. Jedná se o dekorativní rostliny, které se krásně vyjímají v jakémkoli květináči. Jelikož mohou narůst do ohromné výšky, můžete ji posadit třeba do rohu místnosti.  

Lopatkovec pro vlhký vzduch 

Aby se vám v kanceláři dobře dýchalo, přineste si do ní takzvaný lopatkovec. Ten fantasticky zvlhčuje vzduch. Jedná se o vhodnou rostlinu i do bytových jednotek, kde je obvykle velmi suchý vzduch. Je to rostlina, která roste po celý rok. Typický je svými lesklými listy a bílými květy. Vypadá trochu exotičtěji.  

Kapradiny jako pohlcovač škodlivých emisí 

Pokud si do kanceláře vezmete kapradiny, ty fungují jako pohlcovač škodlivých emisí. Navíc dodají do interiéru potřebnou vláhu. Jedná se o nenáročnou květinu milující vodu, prospívá jí vysoká vlhkost a nejlépe se jí daří na slunném místě.