Pokojové rostliny, které zvládnou i péči začátečníků

Pokojové rostliny, které zvládnou i péči začátečníků

Chcete svůj příbytek oživit pokojovou rostlinou, ale jste si moc dobře vědomí toho, že nepatříte k pěstitelům, kteří by oplývali zkušenostmi? Jsou vaše zkušenosti s pěstováním pokojových rostlin spíše nulové? Nemusíte upouštět od touhy po oživené domácnosti, stačí, když si v zahradnictví vyberete takovou pokojovou rostlinu, jejíž péči zvládnou i začátečníci. A že takových pokojovek v nabídce je! 

Juka 

Znáte rostlinu jménem juka? Jedná se o pokojovou rostlinu, která je známá pro svou velikost. Hodí se do každého rohu místnosti čili nevadí jí ani tmavé stanoviště. Jedná se o kbelíkovou rostlinu, ale pokud ji v létě dáte na terasu nebo na zahradu, uvidíte, jak dokonale vám poroste. Co se týče zálivky, během léta se zalévá velice mírně, v zimě ale ještě méně. S vodou je třeba zacházet velice opatrně, protože se u rostliny může projevit hniloba v případě přelití.  

Tchynin jazyk 

Říká se, že tchynin jazyk je pokojovou rostlinou, která přežije absolutně všechno. Jedná se o rostlinu, která je bohužel jedovatá, proto se nehodí do domácností, ve kterých žijí domácí mazlíčkové nebo děti. Jinak je však velice krásná, dekorativní. Jejími hlavními výhodami je to, že poroste prakticky na jakémkoli stanovišti (a to i na tom tmavém) a že ji nemusíte moc zalévat. Když zapomenete a zalijete ji o pár dní později, vůbec nic se neděje.  

Fíkus benjamin 

Řada lidí si myslí, že fíkusy jsou náročné pokojové rostliny. V tomto případě ale platí, že bychom neměli házet všechny fíkusy do jednoho pytle. Fíkusů je dnes mnoho druhů a ne všechny jsou těžké na pěstování. Například takový fíkus benjamin patří k nejméně náročným pokojovým rostlinám a hravě si s ním poradí i naprostý začátečník. Zalévá se jenom ve chvíli, kdy je substrát suchý, stanoviště se mu volí spíše světlé a teplé (pozor ale na přímé sluneční paprsky, ty mu mohou spálit jeho listy).