Trápí vás modrá lůžka na nehtech nebo rýhy? Víme, co vám tímto tělo říká

Trápí vás modrá lůžka na nehtech nebo rýhy? Víme, co vám tímto tělo říká

Když je s tělem něco v nepořádku, tak to ostatně umí říct. Například i vlasy, nehty nebo pokožka jsou odrazem toho, jaký životní styl u vás vede nebo v jaké kondici se nachází vaše tělo. Pokud jsou nějaké problémy na pokožce, na nehtech nebo případně jsou vlasy skleslé a bez lesku, je nějaký vnitřní problém, který je třeba co nejdříve vyřešit. Vnímejte proto i takové drobnosti, jako jsou vaše nehty, které mohou leccos prozradit.  

Všichni lékaři jsou si moc dobře vědomi toho, že vaše tělo vysílá signály, jimiž vám chce leccos říct. Například modrá lůžka na nehtech nejsou jen tak, stejně tak důvod mají i rýhy, které se na nehtech vyskytují. Podívejme se na časté problémy, které poukazují, že je s námi něco v nepořádku. Zaměřili jsme se konkrétně na nehty, které často přehlédneme, přesto jsou to části těla, která poukazují zavčasu na nedostatek minerálů v těle nebo na zdravotní problémy, které nás sužují.  

Modrá lůžka na nehtech  

Problémem jsou například namodralá lůžka na nehtech, která lze pozorovat například na malíčku nebo na palcích. Modrá lůžka mohou být příznakem onemocnění srdce. Často za to může příliš tučná strava nebo třeba nadměrná konzumace kořeněných jídel. Pokud máte modrá lůžka na nehtech, je načase jídelníček trochu odlehčit.  

Rýhy na nehtech 

Nedostatek hořčíku – to je to, co s vámi je, když se na nehtech vyskytnou rýhy. Zařaďte proto do jídelníčku třeba sezamová semínka, meruňky nebo třeba jehněčí maso. Nezapomeňte ani na banány, špenát nebo třeba na oříšky.  

Šupinky na nehtech 

Z nehtů se vám také mohou odlupovat šupiny, které značí nedostatek křemíku. Pokud začnete konzumovat třeba červenou řepu nebo cibuli, vše se dá zase do pořádku. Případně je dobré ošetřit nehty mastí nebo třeba tinkturou, konkrétně z lichořeřišnice větší. Ta podle odborníků pomáhá.